Во ваква ситуација граѓаните да бидат КРАЈНО ПРЕТПАЗЛИВИ и да внимаваат каде ги оставаат своите автомобили односно истите да не бидат во близина на дрвјата.

ШОКАНТНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Утре големо НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд и грмежи!

Утре доцна попладне и во вечерните часови нашата територија ќе биде под влијание на судир на две воздушни маси (многу топлата...

Сара Фемина / 13 август, 2019 20:30

Од 300 земјоделци кои произведуваат житни и градинарски производи многу малку ги имаат осигурано земјоделските површини.

Бостан во Македонија речиси и ќе нема – дождот уништи 70 посто од земјоделието

Големо невреме вчера  зафати неколку  делови низ земјава. Овој пат дожд предизвика големи шетети во земјоделието, невремето...

Валерија Петрова / 25 јуни, 2019 16:50

Локално поради многу загреаната атмосфера ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи, силен ветер како и појава на град.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ЌЕ ГО ЗАФАТИ ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Невремето се движи кон Македонија!

Нестабилно време проследено со врнежи и грмежи ќе го зафати целиот Балкан. Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи,...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 8:43

Јули ќе биде стабилен и ќе донесе пониски температури околу 30 степени и сончево време.

ДЕНЕС МНОГУ ВИСОК УВ ИНДЕКС: Еве какво време не очекува викендов!

Времето денес ќе биде сончево и топло, во југоисточните делови од земјата ќе дува слаб ветар. Денеска УВ индексот ќе изнесува...

Рејхан Бајрами / 22 јуни, 2019 9:00

Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна воздушна маса која услови силно невреме проследено со пороен дожд, силни електрични празнења,

ПО ПЕКОЛОТ ,НОВИ ШОКОВИ: Град во Кичево, а во Струга летаа покриви и бандери

Како што најавија метеролозите вчера попладне имаше големо невреме низ Македонија. Големо невреме ги зафати градовите, Струмица,...

Валерија Петрова / 17 јуни, 2019 13:08

Доцна попладне во Дебар имаше невреме проследено со пороен дожд, грмежи и појава на град, се наведува во временската прогноза од УХМР.

МАКЕДОНИЈА ПОТОПЕНА ОД ДОЖД- Измерени рекорден број на врнежи!

Подрачјето на Струмица и Берово денеска беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд,...

Рејхан Бајрами / 16 јуни, 2019 18:50

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 9, а дневната ќе достигне до 18 степени.

Денеска облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи!

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд ! Времето во Македонија ќе биде променливо облачно...

Сара Фемина / 16 мај, 2019 7:13

Сончево и потопло време најавуваат метеоролозите за викендот.

УХМР: Во Маврово и Лазаропле во изминатите 24 часа наврна најмногу дожд!

Според информацијата од УХМР, во Маврово наврнале 47 литри на метар квадратен и 45 литри во Лазарополе. Во западниот дел од...

Сара Фемина / 14 мај, 2019 10:45