Посочи дека пред Мицкоски да покажува документи за кои тврди дека се од истрагата „Рекет“, таа му се јавила на телефон.

Мицкоски ќе биде повикан на распит за случајот Рекет?

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека не ја исклучува можноста лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 10:46

Официјално номинирана како европска Комисија за демократија преку правото, таа е орган на Советот на Европа формиран од независни експерти коишто доаѓаат од повеќе држави.

ЛА ВЕРИТА ДЕНЕС: “Заев сакаше да го замени Македонскиот јазик- Европа го откри и го стопира”

Во Македонија, после летните објави на Ла Верита за непобитните докази за корупција во владата, почнува да се урива ѕидот...

Сара Фемина / 13 октомври, 2019 10:17

А, тоа пак, според него, ќе отвори многу други прашања… Дали тој живот во нешто наликува на нашиот? Дали сме поврзани со тие организми? Има ли услови за човечки колонии вон Земјата?

НАСА се подготвува за најголемото откритие: Човештвото за ова не е подготвено!

НАСА најавува дека наскоро  ќе открие докази за живот на Марс, но човештвото сѐ уште не е подготвено да го прифати тоа, смета...

Валерија Петрова / 1 октомври, 2019 16:16

После информациите дека во случајот „Рекет“ се вмешани и други луѓе, меѓу кои и политичари, од ОЈО тврдат дека истрагата се води непристрасно и професионално.

Катица Јанева три часа правеше увид на доказите против неа – го напушти Обвинителство и замина во Шутка

Екс специјална обвинителка, Катица Јанева, по три часа го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција каде...

Валерија Петрова / 26 септември, 2019 17:34

-Има исказ на сведок, парични средства, тоа можам да го кажам затоа што цела Македонија и пола свет го виде – рече Дуковски.

ДУКОВСКИ: „Не ни дадоа да видиме што сведочел Кичеец, тешко мене ако по ова треба да формирам мислење„

„Извршивме увид. Требаше многу порано, и ќе продолжиме во следните денови да вршиме увид. Иако е веќе донесена одлука за завршување...

Сара Фемина / 25 септември, 2019 16:59

Државниот обвинител контра законот ?

За Јовески не е важен законот, битно за него е дека судиите ги прифатиле бомбите како докази !

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека до крајот на денот ќе заврши процесот на преземање на предметите од...

Узунов Бобан / 13 септември, 2019 14:13

Јавното обвинителство во предметот постапува професионално и неселективно.

ОЈО ПОТВРДИ: Снимките што ги објави „Ла Верита“ се дел од доказите за аферата „Рекет“

Јавното обвинителство соопшти дека видеата кои беа објавени во италијанскиот медиум „Ла Верита“ поврзани со предметот...

Рејхан Бајрами / 9 август, 2019 14:40

Што се случува во СЈО ?

Катица Јанева наредила „форензичко бришење“ на компјутерите во СЈО, дали прикрива докази за случајот “Рекет” ?

Kатица Јанева побарала од вработените во ИТ-секторот да спроведат т.н. „форензичко бришење“ на компјутерите во Специјалното...

Узунов Бобан / 27 јули, 2019 18:01