„Висока треска (над 50 степени) и зголемена влажност над 50 проценти од короната не можат да преживеат.

Короната ова не може да го преживее: Јас сум доктор 42 години- доволна е една лажица на утро и навечер!

Д-р Јуре Буриќ испрати писмо до хрватскиот министер за здравство Вили Берош во врска со короната, а тоа беше наведено од тамошниот...

Сара Фемина / 4 април, 2020 22:23

Во последните 60 дена знам дека мојата релација на движење била Болница „Плодност“- дома и обратно (едната од другата раздалечени најмногу 300метри) и никаде на друго место.

Докторот од Битола, позитивен на коронавирус: Негативните коментари патуваат побрзо од вирусот

По позитивниот тест на коронавирусот, д-р Христијан Трпчевски, инаку специјалист по гинекологија и акушерство во Битола,...

Стојче Бушин / 29 март, 2020 12:38

Бидејќи коронавирусот првенствено влијае на белите дробови, рускиот лекар Евдокимеко советува зајакнување на имунитетот, зајакнување на белите дробови.

ПОЗНАТ РУСКИ ЛЕКАР ОТКРИВА РЕЦЕПТ: Еве како да не добиете воспаление на белите дробови додека трае епидемијата!

Целиот свет е зафатен од пандемијата на коронавирусот, а само изолацијата, со што е можно помал контакт, може да го запре ширењето...

Сара Фемина / 28 март, 2020 14:08

Загубивме доктор кој ги слушаше сите, да им помогне на бремените жени по телефон, да се врати дома од работа и да им помогне на пациентите. Огромна загуба - напишано од М.Т.

СРБИЈА ВО ЖАЛОСТ: Ова е докторката која почина од КОРОНА- на свет донесе 100-на бебиња, оргомна загуба!

Смртта на докторката по гинекологија, Билјана Натиќ (59) од вирус корона во Ниш, длабоко потресе многу од нејзините пациенти...

Сара Фемина / 26 март, 2020 13:49

Д-р Гал Пелег за израелскиот ТВ канал N12 изјави дека во болницата имало многу малку вештачки бели дробови, т.е. респиратори, кои ги одржуваат живи сериозно болните пациенти, поради што медицинските професионалци виртуелно донесуваат одлука за тоа кој ќе преживее.

ЗАБОЛЕНИ КОИ СЕ ПОСТАРИ ОД 60 ГОДИНИ НЕ ГИ СТАВАМЕ НА РЕСПИРАТОР- Болна исповед на доктор од Италија

Борбата против коронавирусот станува се потешка. Нема доволно апарати за сите кои страдаат. Ние дозволуваме да умрат пациентите...

Катерина Крстиќ / 11:30

Во текот на следните неколку месеци, ќе се покаже дали некои пациенти кои излечиле имаат други и несакани последици. Повеќето бели дробови се во фокусот.

80.000 лица во светот се излечија од КОРОНА: Најважно е да го преживеете вирусот, но кои се последиците?

Досега има релативно малку информации за тоа како се чувствуваат лица после заздравувањето од корона вирусот. Некои од нив,...

Перо Милчин / 25 март, 2020 21:07

Лекарот Марсело Натали (57) бил пренесен во болница во Милано откако добил двојна пневмонија.

ТАЖНИ ВЕСТИ ОД ИТАЛИЈА: Почина доктор Марсело(57), кој ги лечеше пациентите без ракавици(видео)

Починал италијанскиот лекар кој бил позитивен на вирусот корона и кој работел во болница во Кодоњо. Лекарот Марсело Натали...

Рејхан Бајрами / 22 март, 2020 12:27

Не лажете или кријте важни информации од вашиот лекар.

Српските доктори имаат важна порака за сите нас: Еве како да се бориме против КОРОНА- оваа работа е важна

Осумнаесет лица во Србија се заразени со вирусот. Со цел да се спречи ширењето на овој вирус кај нас, сите се согласуваат работите...

Сара Фемина / 12 март, 2020 22:10