Трамп инсистира на тоа дека претседателските избори во САД се наместени

ЧЕТИРИ УБИЕНИ ВО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО ЗГРАДАТА НА КОНГРЕСОТ

Полицијата на Вашингтон потврди дека четири лица се убиени при вчерашниот упад на приврзаниците на Доналд Трамп во зградата...

Едмонд Бекири / 7 јануари, 2021 9:42

Официјални лица биле блокирани од американските поштенски служби и од државните и окружните власти во нивните напори да ги проверат гласовите и регистрациите

Трамп не се предава, напротив дури сега почнува со откривање на измамите

Тимот од Кампањата за Трамп во средата откри транша од информации што планира во четврток да ги однесе пред судот во Невада...

Македонка Димкин / 4 декември, 2020 10:02

Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи

Американската армија изврши рација во ЦИА во Франкфурт за „манипулација со американските избори“

Томас Мекинерни, пензиониран американски генерал со три sвезди, вели дека американските специјалци извршиле рација во објект...

Македонка Димкин / 30 ноември, 2020 14:26

Трамп се согласи да му ја предаде власта на новоизбраниот претседател Бајден

Толку беше ТРАМП се предаде!

Трамп се согласи да му ја предаде власта на новоизбраниот претседател Бајден „Направете што е потребно за предавање на власта...

Македонка Димкин / 24 ноември, 2020 16:54

Инаку Трамп уште во неделата побарал да биде пуштен од болница каде е хоспитализиран по дијагностицирањето на Ковид-19, јавува Си-Ен-Ен повикувајќи се на извор близок на претседателот.

Меланија нема да го посети Трамп во болнца- не сака да ги изложи на ризик вработените!

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, која исто така е заразена со коронавирусот, нема да го посети...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 18:46

Американскиот претседател беше префрлен во болница откако добил симптоми на Ковид 19. Неговиот лекар соопшшти дека чувствува замор има грозница и покачена температура, а почнал да зема антивирусен лек Ремдесивир.

Трамп се огласи од болница: Мислам дека оди на добро!

Откако доцна синоќа во медиумите беше објавена веста дека американскиот претседател Доналд Трамп итно е пренесен во болница,...

Катерина Крстиќ / 3 октомври, 2020 8:55

По оваа пратка се сортира и прегледува целата пошта адресирана на Белата куќа.Пратките се прегледуваат надвор од објектот пред да стигнат до претседателот.

Пакет со отров испратен до Доналд Трамп

Шокантна вест ја крена Америка на нозе, откако беше објавено дека на адреса на претседателот Доналд Трамп бил испратен пакет...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2020 10:40

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп, изјави дека, ако биде потребно, и со свои пари ќе ја финансира претседателската кампања за изборите 2020, на кои ќе се соочи со демократот Џо Бајден.

Трамп ќе ја финансира кампањата со свои пари!

Републиканскиот претседател им кажа на новинарите пред заминувањето за Флорида дека кампањата има на располагање двојно...

Македонка Димкин / 9 септември, 2020 23:25