„Додека ЦДЦ го проучува ширењето на # КОВИД-19, тие препорачуваат луѓето да носат заштитна маска на лицето додека се движат на јавни места кога растојанието од 1 метар е тешко да се одржи“, објави Првата дама на социјалните медиуми.

МЕЛАНИЈА ТРАМП СЕ ПРИКЛУЧИ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Испрати важна порака до Американците!

Првата дама на САД, Меланија Трамп сподели фотографија на која носи заштитна маска за лице во време на пандемијата на коронавирус,...

Катерина Крстиќ / 10 април, 2020 20:20

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ја критикуваше Светската здравствена организација и ја обвини дека е премногу лабава кон Кина и давала лоши совет уште од самото избувнување на вирусот.

ТРАМП ГО ОТКРИ ГЛАВНИОТ ВИНОВНИК ЗА ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ- Ова не требаше да се случи, погрешивте!

Светската здравствена организација е навистина збркана, рече американскиот претседател Доналд Трамп, осврнувајќи се на...

Катерина Крстиќ / 8 април, 2020 16:15

Камиони со ладилник беа видени паркирани пред неколку големи медицински центри во текот на викендот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ БЕЛИ КАМИОНИ ПРЕД БОЛНИЦИТЕ ВО ЊУЈОРК: Се користат само во време на голема трагедија!

Болниците во Њујорк формираат импровизивни мртовечници од нивните објекти за да се справат со големиот број жртви бидејќи...

Катерина Крстиќ / 30 март, 2020 11:22

Според извештаите на медиумите, тие се преселиле во Лос Анџелес, објави Ројтерс.

ТРАМП ГИ ИЗВИСИ ХАРИ И МЕГАН: Сад нема да плаќа за нивно обезбедување додека се во земјата!

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека САД нема да плаќаат за безбедноста на британскиот принц Хари...

Катерина Крстиќ / 29 март, 2020 23:09

Како што објави Ројтерс,  д-р Коли, посочил дека претседателот Трамп на кратко време бил во контакт со друг гостин на вечерата во Мар-а-Лаго, кај кој три дена подоцна биле манифестирани првите симптоми на вирусот корона.

ДОКТОРОТ НА ТРАМП ПОРАЧА: Претседателот за сега не треба да се тестира!

Иако минатата недела имаше втора средба со лице кое подоцна беше тестирано и се покажа дека е позитивно на корона вирус, сепак...

Катерина Крстиќ / 14 март, 2020 18:39

Како што објавија првиот тест е позитивен. Резултатите од вториот тест треба да бидат завршени во текот на денот.

АМЕРИКА НА НОЗЕ: БОЛСОНАРО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС- Трамп го пречека во резиденцијата пред неколку дена!

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, е позитивен на коронавирусот, јавуваат локалните медиуми. Како што објавија првиот...

Катерина Крстиќ / 13 март, 2020 15:59

Одредбата ги опфаќа сите европски земји освен Велика Британија, а не важи за американските граѓани и оние со постојан престој во САД.

Дали Трамп признава дека Америка стои позади КОВИД-19? забранети сите летови од ЕУ освен од Британија.

Американскиот претседател Доналд Трамп во телевизиското обраќање до нацијата соопшти дека САД ќе ги суспендираат сите летови...

Едмонд Бекири / 12 март, 2020 9:46

Трамп минатата недела, беше на годишна конференција на Конзервативната политичка акција, по што подоцна било утврдено дека еден учесник на конференцијата е позитивен на коронавирусот.

ТРАМП НЕ СЕ ПЛАШИ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Не сум загрижен ни најмалку, работиме одлична работа!

Иако коронавирусот сее страв низ целиот свет, сепак американскиот претседател Доналд Трамп нема страв од смртоносниот Ковид...

Катерина Крстиќ / 9 март, 2020 10:25