Бугарското Собрание на 8 септември ја одобри донацијата од над 50.000 вакцини за Македонија.

Пристигна донацијата вакцини на „Фајзер“ од Бугарија чиј рок истекува за 13 дена

Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија, напиша утрово на Твитер шефот на дипломатијата...

Рејхан Бајрами / 17 септември, 2021 12:44

Тој нагласи дека денеска е во Малешевијата, во беровско Будинарци, каде, како што кажа, имал можност од прво лице да се увери во сериозноста на ситуацијата.

Мицкоски во Берово растовараше камион со вода

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пристигна во Берово, каде што направи обиколка, а потоа растовараше и камион...

Владо Марин / 7 август, 2021 18:23

Брнабиќ потсети дека тие 20.000 вакцини беа доставени пред три недели, додавајќи дека Србија има доволно вакцини и дека доколку е потребно ќе продолжи да биде отворена за поддршка на пријателите и партнерите во регионот.

Брнабиќ: Србија и донираше на Македонија 13.000 дополнителни вакцини „Спутник В“

Српската премиерка Ана Брнабиќ вчера соопшти дека Србија и донирала дополнителни 13.000 вакцини „Спутник В“ на Македонија,...

Мирко Бачиќ / 29 април, 2021 7:36

Беше многу весела девојка, секогаш насмеана и му се радуваше на животот, вели Мартин Белчовски од селото Русиново, беровско, за својата сестра Верица, која на само 20 години го загуби животот, но нејзинот срце по синоќешната трансплантацијата почна да чука во друг млад живот.

(ФОТО)Ова е преубавата Верче, кое семејството ги донираше нејзините органи да се спасат други животи

Срцето и беше полно со живот, така ќе продолжи да чука – Која е Верче чие срце и бубрези беа донирани! Беше многу весела девојка,...

Рејхан Бајрами / 17 април, 2021 16:25

Со оваа донација, Банката во изминатите 10 месеци има донирано повеќе од 220.000 евра во справување со коронавирусот преку опрема и материјали во поддршка за здравствените работници.

ФИЛИПЧЕ: СТОПАНСКА БАНКА ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОВИД КРИЗАТА ДОНИРА ОПРЕМА И СРЕДСТВА КАДЕ ШТО Е НАЈМНОГУ ПОТРЕБНО

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, генералниот извршен директор на Стопанска банка Диомидис Николетопулос и директорот...

Рејхан Бајрами / 28 февруари, 2021 15:19

Преку централниот мониторинг во Службата се знае точно каде се лоцирани возилата, податоци во однос на повиците, како и времето кое е потребно да се јават и укажат итна медицинска помош после повикот.

За 10 месеци има донирано повеќе од 220.000 евра во средства и опрема

Благодарение на Стопанска банка, сега 21 возило од итната помош во Скопје е целосно опремено со посебни системи за навигација...

Владо Марин / 25 февруари, 2021 15:16

Според Холштајн, заедничкото менаџирање со мигрантските текови во Европа е исклучително важно за постигнување успеси во овој сегмент!

Предадена донација од возила и опрема во вредност од 660.000 евра за Граничната полиција

Ми причинува особено задоволство што денеска заедно со амбасадорката на Сојузна Република Германија Н.Е. Анке Холштајн...

Сара Фемина / 18 февруари, 2021 6:17

Тој во видеообраќање Заев рече дека донирањето органи е највисок чин на хуманост!

Заев: Им оставив аманет на моите да ги даруваат моите органи

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се вклучи во акцијата за ширење на свеста и едукација за донирање...

Рејхан Бајрами / 17 февруари, 2021 10:01