Ден Дончев зема пари и потврдува дека е во целосна координација со тогашниот премиер Зоран Заев.

(ВИДЕО + АУДИО) Ден Дончев снимен како во договор со Заев зема мито!!!

Купче пари во рацете на Ден Дончев. Прв пат македонски политичар фатен со мито. Денес на Интернет се појави нова аудио и видео...

Стојче Бушин / 22 јуни, 2020 13:05

Но по се изгледа Дончев не избегал никаде, туку се шета на Кеј во Скопје.

ДОНЧЕВ НЕ Е ИЗБЕГАН ВО АВСТРАЛИЈА: Стојанче Ангелов го улови Дончев на КЕЈ во Скопје(ФОТО)

Приватни причини биле наведени во образложението на неодамнешната оставка на Ден Дончев, директорот на Фондот за здравствено...

Стојче Бушин / 22 мај, 2020 18:38

Воопшто не ми е намерата да го бранам Ден, напротив со задоволство ќе читам сѐ што Героски ќе напише во корист на јавното добро.

Георгиевски: Героски има искинато повеќе чевли од моиве за Дончев да добие директорско место!

Љубчо Георгиевски преку статус на Фејсбук одговори на колумната на Бранко Героски на Плусинфо „Љубчо, кажи кој ти го наметна...

Перо Милчин / 15 мај, 2020 20:23

Станува збор за фирма која се занимава со основна дејност интернет портали. Се финансирала од Австралиската Мегантик под чие име до лани функционирала.

Во струмичко Муртино никој не чул за фирмата преку која Ден Дончев добивал пари за консултански услуги

Во струмичко Муртино никој не знаеше за фирмата Ремаркет иако по документи се води во ова наслено место. Жителите кои ги завршуваа...

Рејхан Бајрами / 19:13

Дали има вистина во легендата дека Љубчо бил повикан во таа амбасада, каде што бил советуван да го предложи Ден Дончев како заедничко кадровско решение со Обединети за Македонија?

Љубчо, кажи кој ти го наметна Ден Дончев – да не беше случајно по муртинска линија?

 Да се потсетиме на еден скорешен Фејсбук статус на Љубчо Георгиевски, поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, објавен ден по...

Стојче Бушин / 0:41

Аферата „Диамед“ има уште една, клучна, рекетарска епизода.

Дали Ден Дончев земените 2 милиони ќе ги вози за Австралија?

Контроверзниот Ден Дончев поднесе оставка на местото директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Како...

Сара Фемина / 5 мај, 2020 19:20

Веќе нагласив дека се работи за семејни и здравствени причини. Повеќе не можам да кажам – истакна Дончев.

ДОНЧЕВ: Си поднесов оставка, чекам да заврши владината седница!

Се уште актуелниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев во изјава за „Фокус“ потврди дека си поднел оставка од директорското...

Стојче Бушин / 17:03

Директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка.

ГЕРОСКИ ВЕЧЕРВА СО ЕКСКЛУЗИВНА БОМБА ВО 19 ЧАСОТ: Зошто навистина Ден Дончев поднесе оставка?

Вечерва во 19 часот новинарот Бранко Героски на порталот Плус инфо во 19 часот, ексклузивно ќе открие зошто навистина директорот...

Рејхан Бајрами / 15:28