Роднини од УБК префрлени во новата Агенција иако антикорупционерите предупредиле на конфликт на интереси.

Ексклузивно адвокатот на Зоки Кичеец за КОД: Еве што кажал Кичеец за аферите РЕКЕТ(видео)

КОД дознава: Познати скопски адвокати и нотари добиле казна по 11 милиони евра вредната зделка со Дијамед. Екс- сопственичката...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 17:08

Се надевам дека нема да ви пречи што ќе ја прифатам и ќе ја поддржам иронијата со која и мене лично ми се обративте на пресот, па во натамошниот текст ќе ве ословувам како Деки.

Героски до Дончев: Дали Заев ве пофали дека сте поербап и од Финансиското разузнавање во Македонија?

Господине Ден Дончев, како што ви ветив, ова е мојот коментар на вашата вчерашна прес-конференција, на која одговоривте на...

Перо Милчин / 21 септември, 2019 1:12

Во пријавата се тврди дека тие здружено презеле дејствија со кои ја оштетиле и неа, но и Буџетот на Република Македонија, во обид да стопираат влез на странска инвестиција во Македонија вредна 11,5 милиони евра.

Героски открива нов скандал: На повидок „Рекет 2“: Дали Ден Дончев водел хајка да се спречи шведска инвестиција во здравството?

Против директорот на Фондот за здравство Ден Дончев и против актуелниот министер за здравство Венко Филипче е поднесена...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2019 18:14

На синоќешната дебата на телевизјата 24 вести

Директорот на фондот за здравство до жена инвалид: Ти бараш мерцецес, а ние ти нудиме фиќо

Во вечерашната емисијата „24 Отворено“ ,Снежана Караџовска која е инвалид од септември 2016-та година, со две ампутирани нозе,...

Узунов Бобан / 30 јануари, 2019 8:05