Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева пред малку излезе од ОЈО каде беше на распит за случајот „Рекет“. Како што рече таа, била повикана во својство на сведок.

СВЕЧЕН ПРЕЧЕК: Вилма и Катица се гушкале и целивале кога се сретнале денес во обвинитeлството!

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил објави ексклузивна информација од рacпитот на специјалната обвинителка...

Сара Фемина / 20 август, 2019 15:46

Европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили вечерва се врати во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен пречек за шампионот Алили.

Шампионот дојде во Скопје – голем дочек за Бесир Алили!

Македонскиот шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег во Скопје. Дочек за македонскиот...

Весна Петровска / 24 јуни, 2019 21:30

Без разлика на се, сепак Шилегов сфати дека треба да е дел од народот и во последен момент го организира дочекот а и обезбеди чартер лет, што е сепак за пофалба

Shilegov посрамотен си замина од прославата, Македонците простуваат но не забораваат!

Дежурниот новинар на „Северна Македонија„ Героски кој од време на време се обидува да се прикаже како фер новинар напиша:...

Македонка Димкин / 4 јуни, 2019 9:53

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов предмалку најави промена на планот во врска со слетувањето во Скопје на ракометарите.

Ракометарите испратија порака: „Не се грижете, добри сме, на здравје“

Шамппионите се освежуваат со пиво додека го чекаат авионот за Скопје. Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер порачаа на социјалните...

Весна Петровска / 3 јуни, 2019 19:06

Ваквата негова гестикулација наиде на низа жестоки критики на социјалните мрежи.

“ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ ВO MAKЕДОНИЈА” Османи го пречека папата “со рацете во џеб”

Со “рацете во џеб”, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи го пречека папата Франциск на скопскиот аеродром. Бујар...

Сара Фемина / 7 мај, 2019 20:44