Лидер објави дека откако соседите на Рашковски до редакцијата пријавиле дека генсекот на Владата се подновил со нова кола, тие го проверивле неговиот анкетен лист, но таму не стои дека Рашковски поседува ново возило.

(ФОТО) Рашковски се поднови со службено BMW !

Генералниот секретар на владата Драги Рашковски се подновил со нов автомобил и тоа ни помалку ни повеќе, со ново BMW кое...

Катерина Крстиќ / 26 август, 2019 23:04

Од ВМРО додаваат дека Заев и Рашковски се фатени на дело. Од ВМРО посочуваат дека новинарите на кои Рашковски им се заканува со тужба мора да продолжат да го следат јавниот интерес.

“Рашковски се обидува да заплаши и замолкне медиуми и новинари”

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува нападите и заканите кон медиумите и новинарите од страна на Драги Рашковски од позиција Генерален...

Катерина Крстиќ / 2 јули, 2019 15:41

Имено според членот 11 став 2 од Законот за Влада претседателот на Владата, односно Зоран Заев го насочува дејствувањето на Владата во целина или на нејзините членови во согласност со програмските одредби и насоки што таа ги утврдува.

Рашковски: Заев ме задолжи да преговарам за спорниот тендер

На денешната прес-конференција, по скандалот кој ја тресе јавноста веќе неколку дена генералниот секретар, Драги Рашковски...

Катерина Крстиќ / 13:04

Рашковски е Доц. д-р  роден во Струмица во 1984 година, каде што завршил основно образование и природо-научна гимназија.

Денес на мекици во Влада: Рашковски доби ќерка на својот 35-ти роденден

Вчера за генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски беше ден полн изненадувања. Имено тој вчера го прославваше својот...

Катерина Крстиќ / 19 април, 2019 11:35

По претседателските избори во април Владата најави двојазични табли со новото име на државата,

По изборите институциите ќе добијат двојазични табли со новото име

По претседателските избори во април Владата најави двојазични табли со новото име на државата,објави 24 вести. Генералниот...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2019 17:50