- Тајно одењето во просторијата за прислушување и исклучување на безбедносните камери е сериозно кривично дело и тие мора да се соочат со правдата - рече Тачи.

ХАЧИМ ТАЧИ НЕМИЛОСРДЕН: Албин Курти е НАРКО-ДИЛЕР, местото му е во ЗАТВОР!

Косовскиот претседател Хашим Тачи го обвини „техничкиот премиер“ Албин Курти дека е дилер на дрога и дека местото му е во...

Рејхан Бајрами / 30 мај, 2020 11:42

Коха изјави дека Канцеларијата на ЕУ во Тирана вели дека тие не се вклучени во подготовката на извештајот за легализација на канабисот во Албанија за медицински цели.

Рама од Албанија прави НАРКО РАЈ: Премиерот јавно повика на легализацијата на марихуаната!

Албанскиот премиер Еди Рама рече дека е за закон за легализирање на канабисот во Албанија за медицинска употреба, пренесува...

Рејхан Бајрами / 11 мај, 2020 14:36

Црногорската полиција ја спроведе оваа акција со колегите од американската агенција ДЕА, Велика Британија, Португалија, Шпанија, Германија и Холандија.

Запленет пола тон кокаин на бродот „БУДВА“ во Германија: Уапсени повеќе црногорски државјани!

Запленет половина тон кокаин, пронајден на бродот Будва во германско пристаниште, соопшти црногорската полиција во краткиот...

Перо Милчин / 2 мај, 2020 17:55

Акцијата е се уште во тек а се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Дрога, автоматски пушки и пиштоли пронајдени во бункери во Гази Баба

Попладнево  министерот за внатрешни работи Наќе Чулев соопшти дека во акција спроведена од МВР  преку Бирото за јавна...

Катерина Крстиќ / 1 мај, 2020 17:54

Директорот информираше дека во акцијата е уапсено едно лице. Тој вели дека истрагата е во тек со цел за утврдување и откривање на други лица.

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Акција на МВР во Скопје, запленет над еден тон марихуана!

МВР вечерва спроведе акција во Скопје, при што е запленета поголема количина на дрога. Директорот информираше дека во акцијата...

Стојче Бушин / 22 април, 2020 23:42

Во интервју за аргентинската мрежа „TyC Sports“, Марадона даде изјава за својот стил.

МАРАДОНА ПРОЗБОРЕ ЗА ДРОГАТА: Кога земав КОКАИН бев како ЗОМБИ (видео)

За Диего Армандо Марадона, неговата кариера, животен стил, пороци, повеќе или помалку сè е познато, но тој секогаш и открива...

Сара Фемина / 5 март, 2020 20:18

Полициската управа на Црна Гора објави дека станува збор за повеќемесечна меѓународна акција, иницирана од црногорската полиција со холандската, британската и српската полиција.

Црногорци паднаа во Венецуела со 5,7 тони кокаин: Ова се уапсените црногорските државјани(ФОТО)

Во бродот „Ареза“ во Венецуела се запленети 5,7 тони кокаин и уапсени се црногорски државјани, дознава Курир. Полициската...

Мирко Бачиќ / 26 февруари, 2020 15:51

Она што беше забележливо е што додека траела полициската акција на социјалните мрежи веќе се појавија информации дека е во тек полициска рација во Сарај и дека целта е наоѓање на кокаин. Веднаш потоа се појавија информации во провладини медиуми за фатен 1.3 тон кокаин, за да подоцна набилданите очекувања спласнат со помало количество. Многу реално за очекување е дека акцијата била пробиена и некој намерно создавал погрешна перцепција во јавноста, пишува Нетпрес.

Нетпрес: Славјанка Петровска ги довела во прашање животите на полицајците во акцијата во Крушопек?

Обвинувањата на советникот на Зоран Заев, Бојан Маричиќ, дека министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, наводно со прераното...

Катерина Крстиќ / 21 февруари, 2020 10:14