Приватниот живот на владетелот на Дубаи со години беше под будно око на светската јавност.

Има 14 милијарди, го сака Ѓоковиќ и замешан е во ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Се за животот на владетелот во ДУБАИ

  Приватниот живот на владетелот на Дубаи Мухамед Бин Рашид ал Мактум, со години беше под будно око на светската јавност. Ние...

Сара Фемина / 5 март, 2020 21:01

Сепак, откако слета во Обединетите Арапски Емирати, му се изгубила целата трага.

Драма во семејството на Брена: На нејзиниот син Стефан му се изгуби секаква трага, Брена доживеа НЕРВЕН СЛОМ

Музичката ѕвезда Лепа Брена пред неколку недели се врати од големиот одмор, традиционално организиран за целото семејство...

Стојче Бушин / 7 февруари, 2020 7:37

Пејачката ги демантираше гласините дека бара богаш шеик, и вели дека во Дубави оди само за одмор.

Не сакам да фатам шеик иако сите се вртат по мене- Дара Бубамара ужива во Дубаи

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот официјален инстаграм...

Катерина Крстиќ / 31 јануари, 2020 11:07

За време на викендот, Обединетите Арапски Емирати беа погодени од поројни дождови што поплавија многу улици и предизвикаа застој на сообраќајот.

ДУБАИ: Молња ја погоди највисоката зграда во светот (ФОТО)

Денеска молња ја погоди највисоката зграда во светот – Бурџ Калифа во Дубаи, јавија агенциите. Обединетите Арапски Емирати...

Сара Фемина / 12 јануари, 2020 18:13

Според коментарите на социјалните мрежи ова е најсилното невреме во Дубаи во последните 10 години.

НЕВИДЕНО НЕВРЕМЕ ВО ДУБАИ: Откажани летови, хаос на улиците поради силни дождови

Големо невреме со силни дождови и поплави го зафати Дубаи, а поплавени се пистите како и делови од терминалите во аеродромот. Невремето...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 17:52

Наречен „Бисерот на Абу Даби“, тој од овој месец ќе биде изложен во музејот Лувр во Абу Даби.

ЧУДЕСНО: Во близина на Дубаи пронајден најстариот природен бисер во светот!

Најстариот природен бисер на светот е пронајден во близина на Дубаи, кој е главен град на Обединети Арапски Емирати. Најстариот...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 21:04

Србинката за полицијата изјавијла дека немилиот настан се случил откако завршиле со средбата. 

ВИСТИНСКИ ХОРОР: Србинка силувана 20 пати во Дубаи

Најпознатата туристичка атракциај во светот Дубави, се претвори во вистински хорор за една Србинка. Педесет и три годишната...

Катерина Крстиќ / 29 мај, 2019 10:15