На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека Македонија е убедливо рекордер по бројот на загубени животи од коронавирусот споредбено со земјите во регионот, заради калкулантскиот однос на Заев и Филипче!

МИЦКОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ предложуваше мерки уште во февруари месец, но власта брутално ги одбиваше

Убеден сум во голема победа на ВМРО-ДПМНЕ но не сакам да калкулирам со бројки туку повеќе се осврнувам на суштината и на проектите...

Стојче Бушин / 6 јули, 2020 20:50

Лидерите на најголемите политички партии во земјата претходно ги спротивставија ставовите на ТВ Канал 5 и на ТВ 24 вести.

ЌЕ ГИ ИЗМЕРАТ СИЛИТЕ: Заев vs Мицкоски вечерва од 20.15 ч. на МТВ 1

Ова ќе биде трет ТВ дуел на Заев и Мицкоски пред предвремените парламентарни избори! Вечерва ново телевизиско соочување...

Стојче Бушин / 19:06

Дали знае која е сестра на оној адвокатот кој бараше 6 милиони евра?! – Судијката Димишкова! И дали го познава господинот Димишков, го праша Мицкоски Заев.

Мицкоски до Заев: Вие сте најдобар пријател со вратарот од 27 април

Вие сте најдобар пријател со вратарот од 27 април, секогаш се работи за пари. Вие тендери делите ширум Македонија, господине...

Стојче Бушин / 30 јуни, 2020 18:42

Дали Бугарите биле нејзини фигури и лидери или букефалисти – следбеници на Александар Велики?

Каракачанов го кани Груевски на историски дуел во Будимпешта: Еднаш засекогаш да откријам што е ВМРО!

Подготвен сум да дојдам во Будимпешта и еднаш засекогаш да окријам што е ВМРО, вели бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов...

Рејхан Бајрами / 6 мај, 2020 11:09

Тензичен крај на дуелот: Заев му подари на Мицкоски значка со Македонија и НАТО, а Мицкоски Луј Витон паричник

ЕФТОВ: Во вчерашниот дуел нема победници, има само поразени- македонците се поразени како народ, заслужуваме повеќе

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вчерашниот дуел со Христијан Мицкоски рече дека исто како да го слуша Груевски. -За мене...

Рејхан Бајрами / 9:17

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски рече дека исто како да го слуша Груевски.

ЗАЕВ: Јас сум чист како бел ден, тој што ја има мувата на капата нека му ја мисли

Вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 , во живо се соочуваат претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ВМРО ДПМНЕ...

Мирко Бачиќ / 28 февруари, 2020 19:15

Гордана Силјановска преку личен пример на Правниот факултет ја почитува правичната застапеност

Еве кој е асистентот Албанец на Гордана Силјановска на Правниот факултет во Скопје

На синоќешниот последен ТВ дуел на претседателските кандидати на АЛСАТ М водителите го поставија и прашањето за правичната...

Узунов Бобан / 18 април, 2019 10:00