Река повотно со неговата општо позната изјава, дека што се однесува д него тој би поапсил се диво и живо, Пендаровски нервзосен со цитати од „Груевизмот„, Слјановска смирена и со правни акти

ДЕБАТА НА ТВ СИТЕЛ: Силјановска се сомнева во докторската титула на Пендаровски кој беше крајно нервозен?

Професорката Гордана Силјановска-Давкова во  дебата на Сител телевизија учествуваше заедно со Кандидатот за претседател...

Сара Фемина / 14 април, 2019 19:06

Стево е само “добар саат, скупо одело и ноншалантно понашање“!

Маја Платнар: Стево е слика какви не сакаме да ни бидат децата!

Маја Платнар е една од поактивните на социјалните мрежи, со свои критики, пофалби и предлози за проблемите на современото...

Данаил Михајловски / 5 април, 2019 9:18

-Судбината на македонскиот народ е тешка и претешка. Меѓутоа, Македонецот сам избира како ќе оди-дали исправен, горд, честит или ќе се свитка, ќе лази или ќе оди по патот на историјата.

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на дуелот покажа патриотски чуства како Македонец !

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот за Македонија, антидржавникот Заев...

Рејхан Бајрами / 27 март, 2019 19:21

Дуелот на лидерите со различни одгласи во јавноста

Дуелот Мицкоски-Заев синоќа продолжи и на фејсбук,еве кои пораки ги разменија

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по два и полчасовниот...

Узунов Бобан / 10:22

Мицкоски сигурен во победата на Силјановска Давкова

Скандалозно: Заев не сака да признае дека Македонците во Грција зборуваат на македонски јазик

Премиерот Зоран Заев не сакаше јавно да признае дека во Северот на Грција, Македонците говорат на македонски јазик. Во дуелот...

admin@magazin / 26 март, 2019 20:30

Не сакате нашата земја да добие преговори за НАТО И ЗА ЕУ. Дали ја сакате Република Македонија во ЕУ и НАТО, му постави прашање на Мицкоски.

ЖЕСТОКА ДЕБАТА: Мицкоски до Заев, ЛАЖЕТЕ-вие не сте искрен со Македонската јавност !

Транспарентно јас ги соопштувам своите ставови пред сите граѓани во Република Македонија, изјавува премиерот Заев во ТВ...

Сара Фемина / 19:52

Обврска ми е да одговорам на сите прашања на граѓаните на Република „Северна„ Македонија, рече премиерот Заев

Лидерите на двете политички партии насмеани стигнаа пред Канал 5 !

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пристигна пред Канал5, по него веднаш и премиерот Зоран Заев. Пред телевизијата...

Сара Фемина / 18:49