Се повикува на Бадентерово мнозинство

Нов ден нови закани од ДУИ – Бујар Османи вели Влада без нив не било можно

Mинистерот на ДУИ Бујар Османи денеска на прес конференција беше прашан како на парламантарните избори во 2016 година ДУИ влезе...

Калина Мартинска / 2 мај, 2024 14:45

На ДУИ не му се оди во опозиција

Османи се заканува: Влада без принципот „победник со победник“ нема да има

Отвореното одбивање на Христијан Мицкоски да совладее со ДУИ во следниот мандат ја натера оваа партија да ја заостри реториката...

Калина Мартинска / 29 април, 2024 17:49

Од митингот во Скопје

Поранешниот инвалидски пензионер од Швајцарија под знамето на странска држава му се закани на Мицкоски

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчеравечер од митингот на плоштадот „Македонија“, упати закани до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Калина Мартинска / 22 април, 2024 9:35

Во Македонија нема да биде како до сега

Од ДУИ ме нарекуваат анти Албанец и ксенофоб затоа што гласно говорам за нивниот криминал, рече Мицкоски

„Од очите на луѓето заклучив дека има многу желба, многу емоција, мобилизација што е многу важно и свесност за моментот кој...

Калина Мартинска / 15 април, 2024 20:15

Вели дека тој ги тепал неговите оти тој бил задолжен

Незири и во 2010 натепал и избркал од работа инструктор во М-НАВ оти не му потпишувал дека се обучил за контролор ,но тогаш синдикатот немал пристап и несмеел да зборува во медиумите

Ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, кој вчера заедно со 8 членови на ДУИ од Чаир упаднале во институцијата...

Македонка Димкин / 5 јануари, 2024 13:37