Адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски пред новинарите сведочи за настанот за кој вели дека ни малку не било пријатно да се гледа боки во таква тешка состојба.

Беше грда сцена, повраќаше масовно, потоа изгуби свест- адвокатот Дуковски говори за состојбата на Боки

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски попладнево на носилка беше изнесен и со возило на брза помош и полициска...

Катерина Крстиќ / 8 октомври, 2019 15:02

Заедно со својот адвокат Сашо Дуковски пред судијата дадоа објаснување зошто треба да излезе од Шутка. Според Боки 13 неговата здравствена состојба е тешка, односно тој бил во животозагрозувачка здравствена состојба.

Боки 13 во животозагрозувачка состојба: Треба да бидам жив и здрав, а не мртов

Бојан Јовановски – Боки 13 кој е првоосомничен во случајот „Рекет“ денес во Апелациониот суд дава исказ пред судија по жалбата...

Катерина Крстиќ / 3 октомври, 2019 11:25

Дуковски до судот достави и медицинска документација со која доктор Спировски Зоран од Клиниката за Торакална хирургија со која се вели дека Боки 13 мора да биде итно хоспитализиран.

Адвокатот на Боки 13: Можни се смртни последици – се бара итна хоспитализација на Јовановски

Денеска во судот адвокатот на Бојан Јовановски побара укинување на притворот и замена со друга мерка бидејќи неговата здравствена...

Весна Петровска / 11:17

„На Бојан Јовановски не му беше овозможено да ги види сите докази, рече Дуковски.

Дуковски по распитот: “Боки 13 е животно загрозен, нон стоп повраќа, паѓа и го носат во амбуланта„

Еден час траеше распитот на Бојан Јовановски, кој денеска беше изведен пред обвинителката за организиран криминал и корупција,...

Рејхан Бајрами / 13:58