И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Ерол Ерко: Добро Игоре, а како им беше на децата на Зијадин и Зоран?

По вчерашната емотивна објава на оперскиот пејач Игор Дурловски, кој за време на протестот објави фотографија од мало девојче...

Владо Марин / 27 април, 2021 7:42

Оперскиот пејач и поранешен пратеник Игор Дурловски објави дека ќе ја пее македонската химна на протестот на 25 април за слобода на осудените и затворени за настаните од 27 април 2017 година.

Дypлoвcки ќe ja пee xимнaтa нa пpoтecтот нa 25 aпpил зa cлoбoдa нa ycтaвобpaнитeлитe

Оперскиот пејач и поранешен пратеник Игор Дурловски објави дека ќе ја пее македонската химна на протестот на 25 април за слобода...

Сара Фемина / 20 април, 2021 21:35

Националните интереси, правда за неправедно прогонетите и нормална држава за нашите деца беа/се мои приоритети.

Дурловски се повлекува од парламентот: Фотељата боде кога прагмата е поважна од моралот

Пратеникот на “Коалицијата за Обнова на Македонија“ и носител во изборната единица 5, Игор Дурловски, вечерва соопшти дека...

Рејхан Бајрами / 22 октомври, 2020 22:14

Игор Дурловски јавно открива дека бил нападнат од владин советник...

НАПАДНАТ ИГОР ДУРЛОВСКИ: Советник на Заев му се заканувал и физички го нападнал!

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски вчера преку социјалните мрежи ја извести јавноста дека бил нападнат од советникот...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 9:29

Лидерот на партијата Христијан Мицксоки не штедеше зборови за политичкиот противник Зоран Заев.

Дурловски: Горд сум зошто ја носам тежината на минатото- да не ги заборавиме неправилно осудените

Гордана Сиљановска Давкова, Владо Мисајловски, Игор Јанушев, Александар Николовски, Игор Дурловски и Дафина Стојановска...

Владо Марин / 12 март, 2020 7:17

Таму само може да попукаат фасадите од неговиот глас, ужасно неискористен и со леснотија отфрлен, само заради политичките амбиции, во кои дивјаштвото е цената за херојските подвизи на несфатениот уметник.

Како му се корнеше душата на Игор Дурловски

Тогаш кога паѓаат фасади од згради, паѓаат и глави, и тоа воопшто не метафорички, за жал, за огромна жал. Но, она што оплеменува...

Мате Парлоф / 29 февруари, 2020 14:33

Дурловски кој е еден од најпознатите оперски пејачи кај нас воедно е и еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, и беше претставен  како почесен гостин од Македонија.

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Игор Дурловски ја пее македонската химна во Канада

Вчера вечер Игор Дурловски направи невидена атмосфера со изведбата на македонската химна. Тој беше поканет на 49. „Гоцева...

Катерина Крстиќ / 3 февруари, 2020 11:44

Новата нека биде подобра за сите, пишува на својот Фејсбук профил оперскиот пејач Игор Дурловски.

Дурловски: Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен, новата нека биде подобра за сите

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски на својот фејсбук профил ги прокоментира моменталните случувања во државата....

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 10:18