Васил ќе биде македонскиот претставник кој ќе се обиде вонајдобро светло да ја претстави нашата држава на овогодишната Евровизија во Холандија.

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија годинава на Евровизија

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на овогодинешната Евровизија 2020, објави А1 он. Васил ќе...

Катерина Крстиќ / 15 јануари, 2020 18:04

Тој голем успех одеднаш и падна во вода кога Тамара прифати да пее на Денот на независноста во американската амбасада во Скопје.

ЗАРОБЕНА ВО ЧЕТИРИ ЅИДА: Животот ми стана пекол – КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ Тамара за погрешно испеаната химна

Македонската пејачка Тамара Тодевска оваа година имаше успешна но и тешка година. Таа оваа година беше преставничка на Македонија...

Весна Петровска / 10 декември, 2019 18:09

Промената на статусот инсистираа Црна Гора, Хрватска и Македонија. Косово веќе неколку години се обидува да биде примено во ЕБУ, но без успех.

НОВА ПОБЕДА НА СРБИЈА: Косово не може да учествува на Евровизија!

Европската радиодифузна унија во Осло, вчера одби да го прими Косово во своите редови. На состанокот во Осло РТС успеа да...

Рејхан Бајрами / 28 јуни, 2019 14:08

Гласањето за Радио-наградите на Евровизија 2019 година траеше од 1 до 10 јуни, а фановите и слушателите на Евровизискиот натпревар низ светот одлучуваа кому ќе му припаднат трофеите.

Тамара се закити со признание: Избрана за најдобар женски вокал на Евровизија!

 Македонската претставничка Тамара Тодевска, го доби признанието за  најдобар годинашен женски евровизиски вокал. Ова...

admin@magazin / 11 јуни, 2019 19:35

Таа и нејзиното момче Бојан Трајковски минатата година ја претставуваа Македонија на Евровизија во Лисабон,

ФОТО: Пејачката на Eye Que за 5000 долари го продава аутфитот поради кој беше прогласена за најлошо облечена

Пејачката од групата Eye Que, Марија Ивановска реши да го продаде аутфитот кој баш и не и донесе многу среќа на минатогодишната...

Катерина Крстиќ / 28 мај, 2019 19:20

По оваа корекција Македонија се искачи на првото место со освоени 247 поени.

ОФИЦИЈАЛНО: Тамара е победник на жири гласањето на Евровизија

Официјално Тамара Тодевска го освои првото место според жирито на Евровизија. Оваа одлука ЕБУ вчера ја објави откако кажаа...

Весна Петровска / 23 мај, 2019 9:05

Скандалозна изјава која предизвика лавина реакции на социјалните мрежи

(видео) Скандалозна изјава на Тамара: Подобро што отидовме на евровизија отколку да купевме амбулантни возила !

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година...

Узунов Бобан / 21 мај, 2019 9:27

Браќа, сестри и сите оние кои во изминативе триесетина години поттиснати од потребата, притиснати од тешкотијата со по една торба на рамо заминавте на сите страни по белиот свет.

Михаилов за дијаспората: Вие сте моите херои, не за Тамара, туку зашто сами се изборивте во белиот свет!

Потсекретарот на ВМРО-ДПМНЕ Кире Михаилов се огласи на Фејсбук откако голем дел од јавноста ја обвини нашата дијаспора за...

admin@magazin / 7:08