Американскиот претседател ужива најниска популарност помеѓу европските граѓани

Доналд Трамп задоволен што не е омилен меѓу Европјаните

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ако сакал да биде популарен во Европа не би ја работел работота што ја...

Узунов Бобан / 3 јануари, 2019 16:20

Европскиот центар за превенција предупредува за зголемување на случаите кај деца на заболени од мали сипаници.

Алармантна ситуација : Расте бројот на заболени од сипаници во Европа

Според извештајот од Европскиот центар за превенција и контрола на болести, најмногу заболени има во Грција, Франција, Италија,...

admin@magazin / 15 декември, 2018 13:47

Унгарскиот премиер Орбан, како информираат неофицијални извори од неговиот кабинет нема да дозволи Украина во моментов да влезе во НАТО, исто како и Северна Македонија

Унгарија ќе ја блокира Украина во НАТО, ама и Македонија како Северна

Се погласни се негодувањата од страна на САД дека Унгарија ќе стави вето врз евентуалниот обид на Украина да стане земја...

Мартин Попоски / 14 декември, 2018 6:51

Ленче Ристоска од 12 ноември е дел од тимот на Еуроџаст,како прв обвинител за врски со Македонија.

Ленче Ристоска избрана за прв обвинител за врски во Еуроџас

Специјалната обвинителка Ленче Ристоска е избрана за прв обвинител за врски со Македонија во Единицата за судска соработка...

admin@magazin / 24 ноември, 2018 16:50

Знаат ли во Брисел дека вицепремиерот кој е задолжен за европски прашања е обвинет за злоупотреба на службена должност

Бујар Османи „Пациент„ кој според логиката на СЈО би требало да добие две години затвор?

Бујар Османи, или вицепремиерот како што милуваат да кажат владините функционери а, одговорен за европски прашања, во рамки...

Рејхан Бајрами / 12 ноември, 2018 13:43

Шведска која не е членка на НАТО, има само 1 отсто население кое живее во сиромаштија или што би рекол Таки Фити, не ги искористиле странските инвестиции на Столтенберг

Само еден отсто од населението во Шведска е сиромашно, а не се во НАТО

Шведска има најнизок процент на луѓе кои живеат во сериозна сиромаштија, со околу еден отсто од населението кои припаѓаат...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2018 8:35

Кога нема што да се работи, се презентираат проектни идеи кои можеби ќе се реализираат за 30 години од денес, кога Скопје можеби ќе има гасификација но не и шума на Водно

Скопје ќе се номинира за Европска престолнина на културата во 2028 година?

Градот Скопје ќе се номинира за титулата Европска престолнина на културата во 2028 година. Номинацијата за оваа престижна...

Мирко Бачиќ / 12 септември, 2018 13:31