Околу 80 проценти од Швеѓаните сега користат картички, а 58 проценти од сите плаќања се плаќања со картички, наспроти само шест проценти од плаќањата во готовина.

ШВЕДСКА ИМА НОВ ПЛАН: Ова планираат да го направат до 2023 година!

Парите може наскоро да се преселат од банки и паричници во музеи, затоа што светот се приближува до моментот да стане општество...

Рејхан Бајрами / 19 април, 2020 18:15

Тој откри дека бројот на починати во САД го достигнал својот врв и сега е време да се крене економијата во државата.

ТРАМП ГИ ИЗРАДУВА АМЕРИКАНЦИТЕ: Се враќаме на работа – ВРЕМЕ Е ЗА ЕКОНОМИЈАТА!

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека коронавирусот го достигнал својот врв, според информациите што ги има. Тој...

Едмонд Бекири / 16 април, 2020 17:05

БДП беше близу 100 трилиони јуани во 2019 година, што претставува зголемување од 6,1 процент од претходната година, нешто над стапката на глобален економски раст.

Сите мислеа дека ВИРУСОТ ќе ја уништи кинеската економија: Вистината е сосема друга, еве како стојат работите!

Во 2019 година, под водство на Централниот комитет, цела Кина одржа стабилен и просперитетен курс на економски напредок. По...

Сара Фемина / 15 април, 2020 22:43

ММФ предвидува и дефицит на тековната сметка во Хрватска од четири проценти од БДП оваа година.

ММФ ПРЕДУПРЕДИ: На Хрватска и се заканува ЕКОНОМСКА КАТАСТРОФА!

Економијата на Хрватска ќе се намали за девет проценти во 2020 година, што е највисоко во групата во развој на европските економии,...

Рејхан Бајрами / 14 април, 2020 18:27

Министерката посочи дека работниците преку оваа мерка добиваат извесност дека ќе го задржат работното место и по завршувањето на кризата.

Ангеловска: Помошта од 14.000 денари по вработен е за сите компании, не само за најпогодените од кризата!

– Министерката за финансии Нина Ангеловска на денешната прес-конференција ја појасни детално мерката за финансиска поддршка...

Сара Фемина / 12 април, 2020 18:19

- Овој вирус ги поткопа темелите на глобалното производство.

МОЌТА СЕ СЕЛИ НА ИСТОК: Светски познати стручњаци тврдат- ВИРУСОТ ќе го убие КАПИТАЛИЗМОТ!

После глобалната епидемија на коронавирус, глобализацијата повеќе нема да постои, национализмот ќе се засили, а моќта ќе...

Перо Милчин / 6 април, 2020 18:28

Здравствениот систем на САД е исто така проблем.

РАСПАД СИСТЕМ ВО САД: Ако се излечите од КОРОНА ќе платите 34.000 долари- затоа луѓето не се тестираат!

Градот Њујорк е новиот епицентар за инфекции со коронавирус, бидејќи една третина од позитивните се регистрирани во САД,...

Перо Милчин / 30 март, 2020 16:08

Пакетот вклучува ненаменски потрошувачки кредит, дозволено пречекорување на трансакциска сметка и кредитна картичка.

НЕДЕЛА НА ПОТРОШУВАЧКИ КРЕДИТИ: Анализа на потрошувачки кредит на Централна

Ви го претставуваме кредитниот пакет “Доверба” на Централна кооперативна банка кој е наменет за вработени во бонитетни...

Стојче Бушин / 29 март, 2020 21:58