Со камионот кој ги усмрти двете 14 годишни девојчиња управувал 59-годишниот Иво Филиповиќ, чија фамилија исто така е во шок по тешката несреќа.

ФОТО: Ќерката на возачот кој ги “уби” Ива и Рената на кобниот автопат напиша писмо до медиумите

Со камион возејќи со 90 километри на час Иво Филиповиќ покоси две малолетни девојчиња на автопатот меѓу Новска и Окучана,...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2019 14:49

Оваа сообраќајна несреќа на автопатот А3 кај Новска, беше кобна за соучениците на Рената и Ива кои требало да одат на екскурзија, за која се спремале многу и биле возбудени велат нивните родители.

Осмооделенките Ива и Рената загинаа на истата делница каде животот го загуби Тоше Проески

Ива и Рената се 14 годишни девојчиња кои завчера загинаа во трагичната сообраќајна несреќа меѓу Новска и Окучана, на автопат,...

Катерина Крстиќ / 9 јуни, 2019 11:45

Нивните револтирани родители се обратиле до редакцијата на порталот Охрид 1, наведувајќи дека последната воннаставна екскурзија во Белград, организирана од агенцијата „Генерал Турист“ од Охрид била катастрофално лоша.

Екскурзијата во Белград се претворила во хорор филм за учениците од охридската гимназија

Околу 100 тина ученици од Охрид, од Гимназија Св. Климент Охридски, доживеале хорор на екскурзија во Белград. Нивните револтирани...

Катерина Крстиќ / 29 мај, 2019 0:24