33 дена годишен одмор, бесплатен ручек и можност да креирате содржини за милиони луѓе, пишува во огласот за работното место.

Кралицата Елизабета бара човек од доверба: Му нуди 300.000 динари, а единствено треба да го прави ова

Британското кралство бара водич на друштвените мрежи кој ќе се грижи за имиџот на кралицата Елизабета (93). 33 денови годишен...

Сара Фемина / 15 декември, 2019 17:11

Мојата цел е да ја истакнам важноста на одредени проблеми, кои не беа истакнати, и би сакала да бидам пример со дејствувањето – рече Ѓоргиевска.

Пендаровска: Јас лично не ја претпочитам титулата Прва дама, ја избришав од веб-страницата на Претседателот

Јас лично не ја претпочитам титулата Прва дама, затоа што отсекогаш верував во еднаквост на сите луѓе и на сите жени, вели...

Сара Фемина / 16 ноември, 2019 19:12

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

МОДЕН ПОГОДОК: Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува(ФОТО)

Првата дама на Република Македонија Елизабета Пендаровска, со својот елегантен стил во последниот период имаме прилика...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 21:07

Како што соопштија британските медиуми кралицата на внукот му подарила простории од нејзиното дом во Бакингемската палата.

Еве што кралицата Елизабета му подари на својот внук Арчи!

Кралицата Елизабета на својата прва средба со својот нов правнук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасескс Меган,...

Сара Фемина / 14 мај, 2019 19:02

Елизабета и претседателот Стево се во брак 20 години и заедно имаат едно дете – синот Огнен. Во своите заеднички интервјуа секогаш изјавуваат дека семејството им е најважно.

Која е Елизабета Пендаровска новата прва дама на Република Македонија?

По вчерашната победа на претседателските избори, Стево Пендаровски застанува на чело на нашата држава а со тоа неговата...

Сара Фемина / 6 мај, 2019 15:59

До сега кралицата има посетено 116 земји во светот,

Само еден човек во светот може да патува без пасош каде и да посака

Верувале или не британската кралица Елизабета Втора може да патува без пасош каде и да посака.  Таа е владетел на Велика...

Катерина Крстиќ / 27 април, 2019 14:52

Таа е единствената личност во Велика Британија, на која и се дозволува да вози без возачка дозвола.

Британската кралица Елизабета кажа ЗБОГУМ ЗАСЕКОГАШ!

Британската Кралица Елизабета(92) му кажа збогум засекогаш „НЕ„ на нејзиниот престол, туку на нејзиниот автомобил! Британската...

Сара Фемина / 4 април, 2019 19:50