Во пресудата пишува дека Ел Чека од 29 до 31 мај 2019 година, на социјалната мрежа ФБ, објавил повеќе тонски снимени прислушувани телефонски разговори, со што им овозможил на корисниците на социјалната мрежа и други неповикани лица да се запознаат со содржината на ваквите разговори. Адвокатот Асани вели дека не се задоволни ниту од пресудата ниту од текот на постапката.

Човекот кој ја ДРМАШЕ Македонија со шокантните БОМБИ доби пресуда: Ел Чека осуден на 1 година условен затвор!

Како што дознава Алсат, Основниот суд во Кичево донесе пресуда – условна казна затвор од една година, ако во наредните...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 15:29

Преку неговиот брат, Ел Чека до весникот Лајм испратив Вибер разговор, за кој вели дека го остварил со поглаварот на ИВЗ.

Ел Чека открива: Сулејман Реџепи ми се закани по живот

Шоќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, за весникот Лајм вели дека од поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, добил закани по живот. Преку...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 19:55

Во разговорот Ахмети и тогашниот вицепремиер Муса Џафери искажуваат стравување да не дојде до ескалација на протестите и со пцовки и погрдни зборови зборуваат за тогашниот градоначалник Османи.

НОВА БОМБА НА ЕЛ ЧЕКА: Ахмети и Муса Џафери и протестите по двојното убиство во Гостивар

Али Ахмети, лидерот на ДУИ и Муса Џафери, поранешен вицепремиер во новиот аудио разговор што на Фејсбук пред малку го објави...

Весна Петровска / 5 ноември, 2019 13:45

Во аудио бомбата која ја објави Ел Чека се слуша женски глас за кој тој тврди дека е на Шекеринска, која наводно од соговорникот бара членот од ДУИ, Субхи Јакупи, „принципиелно да гласа по однос на изборната победа на опозицијата во Центар и Куманово, за изборниот процес да не добие црвен картон“.

НОВА БОМБА ЗА ШЕКЕРИНСКА: Ќе ја повика ли Рускоска да одговара за противправно влијанија врз членнови на ДИК?

Откако Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, објави нова бомба преку социјалните мрежи на која се слуша гласот на вицепремиерката...

Катерина Крстиќ / 13 октомври, 2019 15:20

Потоа ќе остане само кичевскиот суд да ја соопшти пресудата.

Ел Чека пред пресуда – останаа само завршните зборови

Судскиот процес во кој обвинет е Шекерим Ахмеди, на социјалните мрежи познат како „Ел Чека“, конечно почна и речиси дојде...

Весна Петровска / 30 септември, 2019 16:38

Од вкупно 63 делегати, присутни беа 61, кои едногласно гласаа за Меџити. Изборното собрание исто така избра 21 член на раководството на огранокот.

Ахмети за Ел Чека: Не се занимавајте со него тоа се само „празни” бомби

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на изборното Собрание кое се одржа во Чаир, говореше на многу теми, а меѓу нив и за бомбите на Ел...

Весна Петровска / 16 септември, 2019 10:02

Фатиме Фетаи како што помина август, помина и 5 септември, вети за МОНСТРУМ нели?

Ел Чека до Фетаи: Катица Јанева рекетираше преку Боки 13, а ти директно!

Не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно, пишува “бомбашот„ Ел Чека, обраќајќи ѝ се...

Рејхан Бајрами / 6 септември, 2019 15:58

Инаку Магари Хамзит е еден од оние што платиле на СЈО, Фатиме и Кате да не ја испитаат корупцијата што ја направил додека бил директор.

ЕЛ ЧЕКА УДРИ ПО ФЕТАИ : “Фатиме, не верувам дека си го заборавила моментот со сината чанта”

Ел Чека кој од САД објавува прислушкувани разговори на високи функционери на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 16:17