Според неофициални извори до кои дојде ИН Телевизија, познатиот музичар од кога го прележал ковид-19 вирусот имал компликации со здравјето, по што починал.

ЖАЛНА ВЕСТ: Од последици на Ковид 19 почина познатиот саксафонист од Битола Ице Атанасовски

Познатиот музичар-саксафонист, Ице Атанасовски од Битола почина од компликации со Корона вирусот. Според неофициални извори...

Перо Милчин / 12 февруари, 2021 9:20

Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

3.000 € ВО МЕСЕЦОТ ДОСТА Е ЗА МОИТЕ ПОТРЕБИ: Мирослав Илиќ откри колку пари му се потребни за убав живот!

Пејачот Мирослав Илиќ често се опишува себеси како тешка, но скромна личност. Тој во повеќе наврати јавно истакна дека не...

Стојче Бушин / 18 декември, 2020 5:11

Сестрата на пејачката, Душица Крумов, се смета за нејзина најголема поддршка и е директор на телевизијата Драгана.

Ова е родената сестра на Драгана Мирковиќ: Секогаш и беше најголема поддршка- погледнете како изгледа(ФОТО)

Драгана Мирковиќ е една од најпопуларните пејачки и никогаш не го истакнува нејзиниот приватен живот. Многумина не знаат...

Сара Фемина / 22 февруари, 2020 18:34

Министерот за надворешни работи и прв вицепремиер Ивица Дачиќ е добро познат дека има змија во џебот.

Ова се најголеми скржавци на естрадата: Плаќаат вечера од 500 евра, а даваат бакшиш само 50 динари(ФОТО)

Естрадни ѕвезди, спортисти, актери, па дури и политичари живеат подобро отколку обичните луѓе, но има и такви кои и покрај...

Сара Фемина / 9 февруари, 2020 20:58

Повеќе би сакала да имам помали гради, но нема да ги ставам под нож.

Бујни природни гради на естрадата: Овие пејачки немаат вештачки силикони(ФОТО)

Постојат неколку дами на музичката сцена кои можат да се пофалат со прекрасно деколте, а некоја од нив се Драгана Мирковиќ,...

Мартин Попоски / 2 февруари, 2020 10:09

- Шедам за стари денови, Морам да штедам бидејќи не знам кога ќе умрам, искрена беше Лепа, а оваа нејзината емотивна исповед ги растажи обожавателите.

НЕ САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБААТ КАКО СКИТНИЧКА: Лепа се плаши за себе!

Лепа Лукиќ секогаш сака да има одредена количина пари за „црни денови“, за да биде сигурна дека во случај на смрт ќе биде...

Весна Петровска / 24 јануари, 2020 15:17

Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

ГОДИНА ДЕНА НЕ СМЕ ЗАЕДНО: Славица Чуктераш прв пат прозборе за РАЗВОДОТ! Најважно на неа и е ОВА!

Славица Чуктераш потврдила дека веста за разводот од голманот Владимир Армаов е точна. Пејачката притоа истакна дека најважно...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 17:13

- Дарко е добар пејач, кој победи со моите и песните на Шабан.

Љуба Аличиќ и објави војна на српската естрада: Џеј и Лазиќ ги уништи дрога, а Кеба ме крадеше

Српскиот пејач Љуба Аличиќ им објави војна на колегите, меѓу кои Дарко Лазиќ, Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Џеј Рамадановски...

Сара Фемина / 17 јануари, 2020 21:33