Д-р Чепреганов беше дел од Европската асоцијација за клиничка неврофизиологија и епилептологија за земјите од Француско говорно подрачје; Невролошка асо

Почина невропсихијатарот Методи Чепреганов

По кратко боледување на 86-годишна возраст денеска почина Проф. Др. Методи Чепреганов, специјалист по невропсихијатрија...

Перо Милчин / 9 јули, 2022 14:30

На социјалните мрежи пријателите веќе се простуваат од Андријана.
По две години борба со ракот почина ќерката на Јулија

По две години борба со ракот почина ќерката на Јулија

По две години борба со ракот, денес почина Андријана Мициевска, ќерката на пејачката и водителка Јулија. На социјалните мрежи...

admin@magazin / 12 мај, 2022 12:51

Жална вест

Почина мајката на Марко Пејчиновски, најмладиот маратонец кој исплива 30 километари од Свети Наум до Охрид

Веста дека починала Виолета Пејчоновска, медицинска сестра од Охрид, осамна и на социјалните мрежи оти тоа е мајката на ...

Перо Милчин / 22 јануари, 2022 13:55

Неговата работа започна како пионер во медиумски простор по осамостојувањето на Македонија. Радио „Канал 77“, кое годинава ја одбележува 30 годишнината од постоењето, започна со работа на 4 октомври 1991 година, како прв приватен комерцијален радиодифузер.

ПОЧИНА ГОРАН ГАВРИЛОВ, СОПСТВЕНИК НА НАЦИОНАЛНОТО РАДИО КАНАЛ 77

Вчера по кусо боледување почина Горан Гаврилов (54), основач и соственик на Радио Канал 77 и порталот Македонски медиа сервис....

Мирко Бачиќ / 12 март, 2021 6:57

Таа работеше како новинар во ТВ 24 Вести, а претходно беше дел од новинарската екипа на А1 телевизија.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина познатата новинарка Јасмина Спасовска

По долго боледување денеска во Скопје почина Јасмина Спасовска, долгогодишен новинар во областа на културата. Таа работеше...

Владо Марин / 8 јули, 2020 13:42

Познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Драган Вучиќ

Познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја потврдуваат...

Македонка Димкин / 4 мај, 2020 9:58

Дебито за Црвена ѕвезда го имал на 16-годишна возраст, а една година подоцна дебитирал и за репрезентацијата на Југославија.

Почина легендата на екс -ју фудбалот Драгослав Шекуларац Шеки!

Денеска на 81 годишна возраст почина легендарниот фудбалер на Црвена Ѕвезда и југословенскиот национален тим, Драгослав...

Македонка Димкин / 5 јануари, 2019 12:27