Иван е во добра здравствена состојба и по препораките на доктор Митрев веќе се подготвува за отпуст од болницата и понатамошно лекување и нега во својот дом.

(ВИДЕО) Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава

Доктор Жан Митрев денеска го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во...

Рејхан Бајрами / 27 јуни, 2020 19:08

Моравме да продолжиме со лекувањето и следниот ден го ставивме на континуирано испирање на крвта со специјален филтер, кој ги отстранува сите инфективни медијатори, кои се создаваат од било која инфекција во крвта.

ЕКСКЛУЗИВНА ВЕСТ: Клиниката „Жан Митрев“ излекува заразен пациент со прочистување на крвта

Во саботата, во доцните ноќни часови во клиниката Жан Митрев, беше примен пациент во итна состојба, во хеморагичен шок, заради...

Стојче Бушин / 12 јуни, 2020 17:48

Имено по оваа прекрасна вест за успешна трансплантација на срце доктор Жан Митрев истакна дека Македонија ги поседува сите капацитети за трансплатација, а упати и благодарност до министерот за здравство Венко Филипче, кој успеа да ги сплоти најдобрите кардиохирурзи во земјата.  

Д-р Жан Митрев по успешната трансплатација на срце: Филипче не сплоти, ова е голема и успешна приказна!

Во Македонија денеска беше историски ден за македонското здравство. Имено за прв пат беше извршена трансплатација на срце,...

Катерина Крстиќ / 23 мај, 2020 23:34

Интензивно е спроведувана и физикалан терапија за подобрување на моториката и воопшто на циркулацијата низ целото тело, по што Бисера беше се повесела и се повеќе се гледаше насмевка на нејзиното лице.

РАДОСНА ВЕСТ: Малата Бисера успешно закрепнува на Клиниката Жан Митрев!

Бисера е доенче старо 6 месеци со повреќекратен престој на Клиниката за Детски болести, и еден претходен престој во нашата...

Стојче Бушин / 24 април, 2020 22:26

Имено во своето обраќање доктор Жан Митрев рече дека она за кое зборува се негови теории, од она што тој го анализирал.

ЖАН МИТРЕВ СО СОВЕТИ ЗА КОРОНАВИРУС: Правете инхалација и пијте топли чаеви, не се препорачуваат никакви активности на отворено!

Преку видео обраќање од Клиниката Жан Митрев, тој дава препораки за граѓаните во време на пандемијата со Коронавирус. Имено...

Катерина Крстиќ / 26 март, 2020 21:35

Адвокатите предупредуваат дека повторно ќе бараат домашен притвор заради влошената здравствена состојба, но откако ќе добијат судски одговор во врска со гаранцијата што Јанева претходно ја обезбедила за ослободување од затворот Шутка.

Јанева и денеска останува во болница

Екс специјална обвинителка Катица Јанева, најверојатно, и денешниот ден ќе го помине во болница. Нејзината адвокатка Ирена...

Весна Петровска / 11 октомври, 2019 14:47

Пациентите вовлечени во политички интриги, наместо владата да се грижи за медицинскиот персонал и државното јавно здравство, сега ќе фаќа поени од приватните клиники

Детска кардиохирургија сепак ќе се сели во “Филип II”

Тешко болните бебиња со срцеви проблеми ќе се оперираат на приватна клиника, одлучи државата, иако министерот најави дека...

Мартин Попоски / 5 декември, 2018 10:14

Министерот Филипче ако беше загрижен само за здравјето немаше да тактизира со тендери, плати на медицинскиот персонал и шетање на пациентите по болници низ државата

Жан Митрев ќе го “преименува” Филип Втори а ќе ја добие детска кардиохирургија?

Математиката, логиката и лојалноста се подвоени нешта со македонскиот морал, Жан Митрев одделение на скопската Воена болница...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 9:32