Крајниот рок за доставување понуди за испорака на вакви возови е 15 март.

ЧУДО ТЕХНИКА СТИГНУВА НА СРПСКИТЕ ЖЕЛЕЗНИЦИ: Новите возови ќе имаат минимум 300 места, подно греење и ќе возат до 200 км на час

Министерството за транспорт и инфраструктура објави јавна набавка на електричен воз. Тоа е композиција за брзина до 200 километри...

Мирко Бачиќ / 13 февруари, 2021 21:21

Од 7 часот наутро машинскиот персонал во Железници транспорт ја бојкотираше работата!

Блокиран Железничкиот сообраќај: Машиновозачите излегоа од локомотивите, бараат 30 посто надомест!

Железничките станици вчера останаа без ниту еден работник. Од 7 часот наутро Машинскиот персонал во Железници Транспорт...

Стојче Бушин / 5 февруари, 2020 6:26

Погледнете ја акцијата за апсење и полициските инспектори. На видеото е прикажано апсење како и пари осомничени за мито од 10.000 евра во белешки од 500 евра!

ШОК ВИДЕО: Погледнете го апсењето на српскиот директор на “Железници” обвинет за мито и корупција

Српското Министерство за внатрешни работи објави видео од апсењето на Миројуб Јевтиќ, директор на ЈП Инфраструктура на српски...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 15:25