Во незгодата со повреди се здобила И.Б. која била пренесена во Општата болница Велес, за укажување на лекарска помош.

Воз се заби во автомобил- жена со повреди итно пренесена во болница

Вистинска драма се случувала вчера попладне околу 18:10 часот на железничка пруга Велес-Кочани, на патен премин кај с.Лозово,...

Катерина Крстиќ / 14 декември, 2019 12:16

Во незгодата причинета е материјална штета. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Голема железничка несреќа на пругата Штип – Кочани

 Железничка несреќа се случила синоќа на пругата Штип-Кочани, при што повредени патници нема, но има материјална штетата....

Весна Петровска / 23 септември, 2019 18:11

Според портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова, несреќата се случила меѓу патнички воз и автомобил марка „фолксваген голф“.

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА ШТИП – КОЧАНИ!

Синоќа на пругата Штип-Кочани се случи железничка несреќа, при што повредени патници нема, но има причинета материјална штетата. Како...

Перо Милчин / 18:04

Во полициската станица Гостивар утрово, во 6:45 било пријавено дека патничкиот воз кој тргнал од Кичево удрил во карпа на потегот помеѓу селата Лакавица и Падалишта.

Железничка несреќа – Патнички воз излета од шини на релација Скопје-Кичево

Утринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје, поради одрон на пругата кај Лакавица....

Перо Милчин / 18 февруари, 2019 10:37