Денот на жената почна како политички настан но денес стана нешто сосема друго. Ден кога жената се слави како мајка, сопруга, сестра!

Денес е 8-ми март денот на жената: Одберете подарок за саканата

Oд политички настани и синоними за успешна борба на жените за рамноправност, 8-ми март денес стана датум на кој се слави жената...

admin@magazin / 8 март, 2022 5:47

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин наречен интерферон, кој вообичаено...

admin@magazin / 8 февруари, 2022 20:36

Груевски беше во брак со Арбутина додека беше министер за финансии.

Скромна и вљубеник во модата: Приказната за првата сопруга на Груевски(ФОТО)

Пред да се ожени со сегашната сопруга Боркица, поранешниот премиер Никола Груевски беше во брак со докторката Сузана Арбутина. ...

admin@magazin / 22 ноември, 2020 0:10

Од полицијата додаваат дека во моментов Јавен обвинител и екипа на СВР Тетово вршат увид на лице местото и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Хорор во Гостивар: Маж со секира ја заклал сопругата- соседите вознемирени од трагедијата!

Утрово во 6 часот и 50 минути, се случило убиство во Гостивар. Од МВР информираа дека 33 годишен маж ја пронашол својата мајка...

Катерина Крстиќ / 10 септември, 2020 12:25

Осми март е денот кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите.

Доаѓа 8- ми Март, меѓународниот ден на жената: ЕВЕ ШТО ДА ПОДАРИТЕ

Меѓународен ден на жената е светски празник се одбележува на секоја година на 8 март. Тоа е ден кога се одбележува борбата...

Владо Марин / 5 март, 2020 7:08

Пред „приватното да биде јавно“ треба и во сферата на приватното жените да се изборат за своето место.

Покрај „Јавна соба“ постои и нешто што се вика „Сопствена соба“

Пред „приватното да биде јавно“ треба и во сферата на приватното жените да се изборат за своето место. Во партијархални...

Магдалена Стојмановиќ / 4 февруари, 2020 12:00

Жената Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала.

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП

Жена се здобила со тешки телесни повреди кога се лизнала и паднала на скали во автобус на ЈСП, дознава прес 24. Вчера во 12.35...

Рејхан Бајрами / 8 декември, 2019 12:07

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

49 ГОДИШНА ЖЕНА ИЗБЕГА ОД ПСХИЈАТРИСКАТА БОЛНИЦА БАРДОВЦИ!

Дваесет и двегодишно момче од Крива Паланка пријавил дека од Психијатриската болница Бардовци побегнала неговата мајка...

admin@magazin / 23 август, 2019 17:43