По објавувањето на вознемирувачкото видео на DOSIE.MK за агонијата на Илинка Арсова со тешка операција од мозочен удар и отворена дупка- рана декубит на грбот, која ја лазеа муви во кумановската болница е веќе сместена и се лечи во Приватната болница Acibadem Sistina во Скопје. Таа вчера  во придужба на лекарски тим и со специјално амбулатно возило на Систина е пренесена од Кумановската болница и сместена е во одделение за интензивна нега. За неа ќе се грижи тимот на доктор Мите Караѓозов.

КРАЈ НА АГОНИЈАТА: Acibadem Sistina експресно и бесплатнo ја згрижи жената со мозочен удар која ја лазеа муви

Илинка Арсовска од село Пелинеце е 43 годишна жена која во кумановската болница ја доживеа најтешката агонија во животот....

Весна Петровска / 22 јуни, 2019 11:42

Како што информираат од полиција, вчера околу 17 часот и 30 минути во Единицата за известување и команда Скопје од Ургентен центар Скопје пријавено е дека кај нив била донесена повредена 25- годишната В.М од Скопје која имала убодна рана од остар предмет во пределот на абдоменот.

Повредена жена итно пренесена на скопските Клиники

Семејна драма во Скопје, жена се самоповредила со нож при расправија со нејзиниот сопруг.   Како што информираат од полиција,...

Весна Петровска / 12 мај, 2019 12:03

Мажите инспирираат,привлекуваат со својата убавина, тие даваат а не бараат многу за возврат. Ги прифаќаат нашите желби и премногу веруваат во мудроста на својата муза.

Мажот што троши повеќе пари на сопругата, тој е побогат и посреќен

Многу антички традиции зборуваат за тоа дека ако повеќе инвестирате во вашата жена ќе бидете посреќен. Бидејќи жената е Божица...

admin@magazin / 26 ноември, 2018 23:28

Поради сериозноста на повредите жената била префрлена на Клиниките во Скопје

Тетово: Маж ја прободел со нож својата невенчана жена

Утрово во 08:00 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово од Клиничката болница-Тетово било пријавено дека кај нив била...

admin@magazin / 1 септември, 2018 13:43