Покојниот командант на паравоените сили во емисијата „Минимакс“ емитувана во 1996 година откри како го добил својот надимак.

Конечно откриено: Еве како Жељко Ражнатовиќ го добил прекарот Аркан!

Веројатно многу пати сте се прашувале зошто Жељко Ражнатовиќ го викале Аркан? – Кога бев дете, гледавме воен филм – започна...

admin@magazin / 17 септември, 2023 11:05

Инаку како што објавија српскит емедиуми, наводно Вељко Ражнатовиќ вчера се степал со 36 годишниот К.С пред семејниот дом на семејството Родиќ во Титл, а по расправијата тој завршил и во полиција.

Се огласи адвокатот на Вељко: Откако го претепал соседот на Богдана кој завршил во болница го очекува пеколна казна!

Откако вчера во медиумите излезе веста дека Вељко Ражнатовиќ го претепал соседот на својата сопруга Богдана, денеска се...

Катерина Крстиќ / 8 јуни, 2020 18:50