В.П. сопственик на белградска компанија за производство на авионика, инструменти и авто-пилоти, почина на 26 март.

ОВА Е НАЈМЛАДАТА ЖРТВА ОД КОРОНА ВО СРБИЈА: Зад себе остави 4 деца- се заразил на прослава!

Фаталното патување на В.П. (48) од Белград, кој на 11 март, беше да ја слави 70-годишнината од фабрика „Игман“ во Коњиќ го чинеше...

Мартин Попоски / 29 март, 2020 16:10

Таа е прва жртва на опасна зараза во Ниш, а четврта во Србија.

ТАЖНА ВЕСТ ОД СРБИЈА: Почина 59 годишна докторка од Ниш, која била заразена со КОРОНА

Билјана Натиќ (59) од Прокупје, доктор на одделот за гинекологија на Здравствениот дом Ниш, почина вчера околу 16 часот на Инфективната...

Сара Фемина / 25 март, 2020 8:24

Од 1994 година, тој и неговата сопруга Алма ја водат таверната „Астареа“ во Бртонигла, на западниот дел на Истра, која е еден од најдобрите ресторани за риби во Хрватска.

Познат угостител прва жртва на КОРОНА: Антон водеше еден од најдобрите ресторани- почина во изолација

Коронавирусот ја зеде првата жртва во Хрватска. Во прашање е истрискиот угостител Антон Кернјус, кого сите го викаа Нино. Од...

Перо Милчин / 19 март, 2020 17:34

Таа е скандализирана од содржината на пораките во „Јавна Соба“ бидејќи како што вели за „Слободен печат“, не само што ѝ е нарушен угледот, туку и добива еден куп вознемирувачки пораки во приватни пораки.

Жртва на Јавна соба: Јас сум мажена, фотографиите ми ги злоупотребиле – сопругот ме виде на вести!

Дваесет и едногодишната Јелена Мартиновска од Скопје, е една од жртвите во вознемирувачката група „Јавна соба“ на апликацијата...

Весна Петровска / 27 јануари, 2020 15:47

Според пријавеното, доцна синоќа во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(20) од Куманово, излетало од коловозот.

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Загина 17- годишна девојка, а уште две лица се повредени

Во тешка сообраќајка кај Миладиновци загина малолетничка, а уште две лица се тешко повредени. Според пријавеното, доцна синоќа...

Весна Петровска / 14 јануари, 2020 14:09

Лена била ученичка во Уметничката школа во Ниш и секојдневно ја поминувала таа релација со автобус за да стигне во училиште. Таа е трето дете од осумте жртви во несреќата.

ТАГА ДО НЕБО: 16 годишната Лена синоќа ја загуби петмесечната тешка борба за живот после автобуската несреќа!

Шеснаесетгодишната Лена Илиќ синоќа ја загуби петмесечната тешка борба за живот на Клиниката за интензивна нега и неврохирургија...

Сара Фемина / 18 мај, 2019 15:26

Марко денеска би имал 22 години, но за жал влезе во историјата како најмлада жртва од НАТО агресијата, која се случи 1999 година.

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето- загина во прегратката на татко му

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето на станбена зграда во Нови...

Сара Фемина / 24 март, 2019 9:59

После претседателските избори можни проветрувања во владиниот кабинет

Царовска заминува од фотелјата за мир во коалицијата ?

 Дали поддршката на ДУИ за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски кој впрочем беше и носител на листа во 2016 година...

Узунов Бобан / 6 март, 2019 7:15