Градоначалникот на Општина Гостива, Арбен Таравари повика да не се злоупотребува трагедијата на семејството Меџити за политички цели, и да се почека полицискиот извештај

Таравари: Да се смират политичките судови за сметка на изгубен човечки живот

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, се огласи уште еднаш по давењето на девојката во Вардар. Тој повика да не...

Мирко Бачиќ / 7 ноември, 2018 10:45

Заев бара измени во законот за справување со бездомните кучиња, говори за своето градоначалничко искуство, иако за 11 години не обезбедил центар за згрижување

Заев најави законски измени за справување со бездомните кучиња

Премиерот Зоран Заев најави можни законски измени за справување со бездомните кучиња по последната трагедија што вчера...

Мирко Бачиќ / 10:29

Инцидентот според МВР започнал како обична вербална расправија помеѓу две семејства, по што ескалирал во вооружен инцидент во кој животот го загуби едно лице од Куманово

Престрелката во Диво Насеље однесе и човечки живот

Едно лице им подлегнало на повредите здобиени во престрелката којашто во средата вечерта се одигра во Куманово, во населбата...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 5:53

Ненадејниот студен бран, по пеколните недели од крајот на летото, кој го зафати Балканскиот полуостров, за жал ја однесе и првата жртва

Студениот бран ја однесе првата жртва во Романија

Температури под нула степени Целзиусови денеска беа регистрирани на многу места во Романија, а како последица на студеното...

Мартин Попоски / 26 септември, 2018 15:57

Зголемен бројот на сообраќајни несреќи, во кои и не ретко се губат човечки животи, при што МВР и ОЈО, само објавуваат истраги, од кои потоа нема информации за причините

Во тешка сообраќајка на патот Велес – Куманово, едно лице загина, две се тешко повредени

Едно лице го загуби животот, а две се тешко повредени, во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на автопат Велес...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 11:07

Во несреќата еден од двајцата пилоти успешно се катапултирал додека причинета е и огромна материјална штета

Пилотот загина при пад на грчки воен авион

Пилотот го загуби животот, а копилотот успеа да го преживее падот на авионот за обука на грчкото воено воздухопловство за...

Мирко Бачиќ / 28 август, 2018 14:00

Државјанинот на Казахстан е четврто лице кое смртно настрада во последните 24 часа во Црна Гора во несреќа на море и езеро

Нова трагедија во Улцин: “Едно лице загина осум се спасени”

На Голема плажа во Улцин Црна Гора под засега непознати околности едно лице го загуби животот додека осум се спасени. Засега...

Мартин Попоски / 17 август, 2018 12:49

Од страна на полициски службеници тој бил пронајден и приведен во полициска станица при што било констатирано дека се бара за издржување на казна затвор

Триесет и деветгодишен маж извршил полови дејствија врз 15-годишно девојче

Во Струга педофилски напад врз малолетна девојка од затворски осуденик кој бил во бегство. Вчера во 20:00 часот во Полициската...

Мирко Бачиќ / 10 август, 2018 13:33