Ова пловило кое ќе биде нова атракција за охриѓани и туристите денеска беше пуштено во езерото.

(ФОТО) Охридското езеро доби нова атракција – полу подморница

Охридското езеро пред почетокот на туристичката сезона ја доби првата полу подморница, објави Охрид 24.мк. Ова пловило кое...

Стојче Бушин / 22 мај, 2020 9:34

Во последната недела од март продажбата на вотка се зголеми за 31 процент во однос на истиот период лани, продажбата на виски е зголемена за 47 проценти, а пивата до 25 проценти, пренесува Ројтерс.

Русија во алкохол бара спас од КОРОНА: Продажбата на виски поголема за 47 проценти, а вотка за 31 отсто!

Руските продавници забележаа зголемување на набавките на алкохолни пијалоци во последните неколку недели, особено вотка,...

Сара Фемина / 9 април, 2020 13:07

Медиумите претходно објавија дека имало околу 200 лица поканети на прославата.

ЗАБАВА ДО БЕСВЕСТ: Познат директор правел прослава со 200 вработени па се заразиле- СКАНДАЛ

Директорот на компанијата Игман, Џахид Муратбеговиќ, чиј потврден коронавирус е пренесен во Универзитетската клиничка болница...

Рејхан Бајрами / 25 март, 2020 14:09

Инаку, Меган е подготвена за голем број состаноци и аранжмани во Холивуд, а нејзините агенти започнаа да бараат улога.

МЕГАН МАРКЛ ЌЕ ЗАРАБОТИ 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА 5 СЕКУНДИ: Еве што ја очекува!

Меган Маркл и Хари започнаа живот далеку од кралските должности, а бројката што ќе ја заработи оваа убавица за неколку секунди...

Сара Фемина / 8 март, 2020 19:15

Кејт се појави во црн капут, под кој носеше фустан, но стајлингот не е она за што коментираат корисниците на социјалните медиуми.

Кејт Мидлтон изгледа уморна: Сите го гледаа уморното лице на војвотката од Кембриџ(ФОТО)

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам присуствуваа на добротворна церемонија во Лондон, а големо внимание привлече и појавувањето...

Перо Милчин / 26 февруари, 2020 19:46

„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја подигне пејачката.

ХИТ ФОТО: Ова е македонецот што ја фати Карлеуша за една нога, па ја крена: Има 55 кг и многу ја обожава

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите на Гранд“ кога вчера ја крена Јелена...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 12:25

Во Монтерушел, западно од Непаол, стотици роднини и пријатели го дочекаа со шампањ, огномент и други светлосни ефекти. Во чест на нивното враќање во родното место, познато по препродажба на дрога, изнајмен е изведувач на традиционални наполитански песни, Антоно Илардо, кој многу од своите композиции им ги посвети на мафијашите кои се се уште зад решетки.

Огномет, шампањ и лудило до зори: Вака беа пречекани двајца италијански мафијаши кога излегоа од затвор

Двајца италијански мафијаши, Џовани Илијано (48) и Силвио Де Лука (41) по излегувањето од затвор се дочекани со огномет во близина...

Весна Петровска / 5 ноември, 2019 9:47

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку дена беше забележана во скопски локал...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 21:29