На територијата на градот Бишкек се воведува полициски час од 21 до 5 часот наутро.

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА КИРГИСТАН: Забранети се демонстрации, собири и масовни спортски настани!

Командата на градот Бишкек воведе полициски час во главниот град на Киргистан, објави градскиот секретаријат за внатрешни...

Рејхан Бајрами / 10 октомври, 2020 15:12

Во Рожаје од 28 септември е забрането работење на угостителските објекти и домашните посети.

ЦРНА ГОРА ПОВТОРНО ВОВЕДУВА КАРАНТИН: Во овие 3 општини нема да смеат да ги напуштаат куќите од 22 до 5 часот наутро

Во Никшиќ, Беране и Андријевица, од 28 септември до 12 октомври, забрането е напуштање на станбени згради од 22 до 5 часот наутро,...

Стојче Бушин / 26 септември, 2020 19:27

Забраната не важи за земјите членки на Европската унија и Шенген зоната, како и за државјаните на Австралија, Грузија, Канада, Јапонија, Нов Зеланд, Руанда, Јужна Кореја, Тајланд, Тунис, Уругвај и Обединетите Арапски Емирати.

Продолжена забраната за влез во Грција за државјани на трети земји до 31 август!

Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји е продолжена до 31 август 2020 година, согласно заедничката одлука на...

Стојче Бушин / 12 август, 2020 9:39

Во сите останати градови, се забранува движење на сите граѓани од четврток (4 јуни) од 21:00 часот до петок (5 јуни) до 05:00 часот наутро. Во сите останати општини, во петок, сабота, недела забраната започнува од 16:00 часот и трае до следниот ден до 05:00 часот наутро.

Забрана за гробишта за Задушница: Полициски час од 80 часа во половина Македонија!

На денешната седница на Влада, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, ги донесовме следниве одлуки со цел...

Стојче Бушин / 3 јуни, 2020 21:17

Согласно одлуките на Владата, викендов на територијата на целата држава се спроведе ограничувањето на движењето кое заврши денес во 05 часот.

Министерот Наќе Чулев им се заблагодари на граѓаните за почитувањето на полицискиот час!

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на социјалните мрежи им се заблагодари на граѓаните кои ја почитувале забраната...

Перо Милчин / 13 април, 2020 16:16

Останува активна забраната за движење за сите граѓани на ниво на целата територија, секој работен ден, од понеделник до петок, од 16:00 часот до 05:00 часот наредниот ден.

ЦЕЛА ЗЕМЈА ВО КАРАНТИН: Владата денеска одлучи полицискиот час за Велигден од петок до вторник!

Владата на денешната седница донесе одлука за ограничувањата на движењето за период којшто ни претстои, вклучително и велигденските...

Рејхан Бајрами / 16:01


Во 06:40ч. се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар

АМСМ: Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира АМСМ. Во 06:40ч. се воведува...

Стојче Бушин / 1 април, 2020 9:50

Така, еден камион со заштитни маски за потребите на болницата во Австрија веќе подолго време стои на германската граница и не може да премине во Австрија, јавуваат медиумите.

ЗАБРАНА ЗА ИЗВОЗ: Германија заплени заштитни маски наменети за Австрија, исто помина и Швајцарија!

Забраната за извоз на медицинска опрема, нарачана од германската влада, создава проблеми за набавка на медицински установи...

Мартин Попоски / 14 март, 2020 20:03