Ова упатство ќе биде во сила сè додека не се добијат официјални информации од надлежните органи на Република Србија за елиминација на сомнителна африканска свинска треска.

СТОП ЗА СВИНСКО МЕСО: Забранет увоз на свињи и месни производи од Србија во БиХ!

БиХ донесе упатство за привремена забрана за увоз на свињи и месни производи од Србија. Како што изјавија од ветеринарната...

Перо Милчин / 12 август, 2019 14:35

Граѓаните се жалеле дека водата е премногу загадена и се шири одвратен мирис.

ЦРВЕН АЛАРМ: Во Дубровник забрането капење на плажа поради голема нечистотија!

Денес на плажата „Риксос Либертас“ во Дубровник е кренато црвено знаме, а со тоа се забранува капење во морето. Туристите...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 13:30

Одлуката била дека може да се вее само американското знаме

Трамп ги забрани геј знамињата на американските амбасади низ целиот свет

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во интервју за Ен-Би-Си (NBC) ја бранеше одлуката на администрацијата на Доналд Трамп да...

Узунов Бобан / 12 јуни, 2019 8:40

За неа се најголемите виновници иселениците од дијаспората, што Тамара изгуби во финалето на Евровизија.

ЛУПЕВСКА удри жестоко по иселениците: „На дијаспората треба да и биде забрането да гласа!

За новинарката Снежана Лупевска Созен, Македонците од дијаспората се виновници зошто Тамара не победила на Евровизија. Новинарката...

Сара Фемина / 19 мај, 2019 12:21

Твитерџиите коментираат дека обезбедувањето не им дозволувало на македонските навивачи кои го носеле знамето да влезат во салата на кој се одржување натпреварот.

Скандал на ракометниот натпревар- ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ, ЗАБPAHЕТО НА РАКОМЕТНИТЕ ТРИБИНИ!

Како што се шират неофицијални информации по социјалните мрежи, знамето со Сонцето од Кутлеш вечерва било забрането на ракометните...

Сара Фемина / 14 април, 2019 22:32

Физички лица кои нема да ја почитуваат забраната, ќе бидат парично казнети од 1.500 до 2.000 евра

Поради пожарите, забрана за движење во шума и шумско земјиште

Поради раширените шумски пожари, согласно со Законот за шумите  од денеска  се воведува забрана за движење во шума и...

admin@magazin / 29 март, 2019 23:12

Бидејќи од сега па натаму ние граѓаните од втор ред треба да најавуваме дека ќе го посетиме гробот на нашиот Војвода Гоце Делчев, со делегација од 500 Комити ќе го посетиме на 4 Мај.

СКАНДАЛ : Комитите спречени од полицијата од Заев, да положат цвеќе на гробот од Гоце Делчев

Комитите денеска беа спречени да влезат пред гробот од Македонскиот револуционер Гоце Делчев, од бројно полициско обезбедување,...

Перо Милчин / 4 февруари, 2019 17:08