Според изјавата, хеликоптерот се урнал на околу 20 километри од населбата Клин во московскиот регион во 20 часот по локално време.

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Се сруши воен хеликоптер, загинаа сите членови на екипажот!

Сите членови на екипажот на рускиот воен хеликоптер Ми-8 загинаа вечерва кога авионот се урна во московската област, соопшти...

Мартин Попоски / 19 мај, 2020 21:57

Тешка сообраќајна несреќа се случи на улицата Цар Душан„ во Земун околу четири часот

ТЕШКА НЕСРЕЌА ЈА РАЗБУДИ СРБИЈА УТРОВО: Судар помеѓу два автобуси и автомобил- има загинати(фото)

Според неофицијални информации, несреќата ја предизвикал возач на автомобил, кој се обидел да избега, но бил уапсен набрзо...

Стојче Бушин / 12 февруари, 2020 7:36

Еден автобус со 12 патници се превртел на северот и повреди три лица. Околу 16.500 домаќинства останаа без електрична енергија.

НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ПУСТОШ ВО ЕВРОПА: Во Словачка загина дете, друго е тешко повредено

Најмалку две лица загинаа во силното невреме кое беше проследено со силен ветер, дожд и снег што ја зафати централна и источна...

Стојче Бушин / 6 февруари, 2020 7:10

Автобусот сообраќал од главниот град кон градот Корипат на северот на земјата.

Тешка несреќа во Боливија: Автобус слета во провалија, загинаа 14 лица 19 се повредени(ВИДЕО)

Најмалку 14 лица загинаа вчера, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа во близина на главниот град на Боливија, Ла Паз, соопштија...

Мартин Попоски / 1 февруари, 2020 11:01

Земјотресот бил со јачина од 6,9 степени и бил почувствуван во соседните земји, Сирија, Либан и Иран.

СВЕТОТ ТАГУВА: Најмалку 20 загинати и 920 повредени во земјотрес од 6,7 степени во источна Турција

Бројот на загинати од силниот земјотрес што вчера го зафати источниот дел на Турција се искачи на 20, а 920 луѓе се повредени,...

Сара Фемина / 25 јануари, 2020 8:37

12 лица биле повредени при потресот, а засега 45 лица се хоспитализирани. Ова се првични бројки кои беа соопштени од управата за катастрофи и вонредни состојби на Турција.

Катастрофален земјотрес ја погоди Турција: Урнати згради, загинаа 14 лица, 300 повредени

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихеторовата скала ја погоди источна Турицја, додека епицентарот бил во Елазиг. Според...

Сара Фемина / 24 јануари, 2020 23:09

Италијанските медиуми објавија дека возачот најверојатно е локален жител кој во моментот на несреќата бил пијан.

СТРАОТНА НЕСРЕЌА: ПИЈАН ВОЗАЧ УБИ ШЕСТМИНА ГЕРМАНСКИ ТУРИСТИ ВО ИТАЛИЈА

Шестмина германски туристи загинаа, а 11 се тешко повредени откако во нив удрил автомобил во Северна Италија.  Полицијата...

Сара Фемина / 5 јануари, 2020 12:52

Еден 27-годишен маж загина во југоисточна Италија во обид да изгасне пожар предизвикан од огномет.

Една жртва и над 200 повредени од петарди во Италија

Како што соопшти денеска италијанското Министерство за внатрешни работи, за новогодишната ноќ едно лице загина, а повеќе...

Сара Фемина / 1 јануари, 2020 18:18