Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов присуствува на погребната церемонија на загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ.

Шилегов му оддаде почит на загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ

Градоначалникот Петре Шилегов му оддаде почит на загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ Градоначалникот на Град Скопје...

Рејхан Бајрами / 3 март, 2021 20:28

Тој исто така имал белодробна емболија и неколку операции, вклучително и операција на гласните жици.

Почина градоначалникот на Загреб Милан Бандиќ

На 66-годишна возраст почина градоначалникот на Загреб Милан Бандиќ, јавија хрватските медиуми! На Бандиќ му се слошило касно...

Мирко Бачиќ / 28 февруари, 2021 9:39

Тешка несреќа кај Загреб.

ТЕШКА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ ЗАГРЕБ-СПЛИТ: 4 мртви и 5 повредени, се судрија камион и комбе

Најмалку 4 лица загинаа, а 5 се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Загреб-Сплит, во која учествуваа камион...

Рејхан Бајрами / 21 ноември, 2020 17:36

За ваквиот срамен инцидент набрзо се дознало и во дипломатскиот кор во Загреб, но и во хрватското МНР каде се шокирани од однесувањето на македонските дипломати и начинот на кој ја претставуваат државата.

БРУКА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЗАГРЕБ: Амбасадорот во Загреб го натепал секретарот!

Нов дипломатски скандал го тресе Министерството за надворешни работи, предизвикан од кадрите на Никола Димитров. Вршителот...

Стојче Бушин / 8 мај, 2020 16:07

Претпладнево Загреб го стресоа два последователни земјотреса.

Силен земјотрес во Загреб: Прекината и седницата во Собранието (ВИДЕО)

Претпладнево Загреб го стресоа два последователни земјотреса. Потресот се случил за време на седница на хрватското Собрание...

Стојче Бушин / 23 април, 2020 17:42

Денес во Загреб околу 16.16 часот бил почувствуван уште еден земјотрес, кој е шестти по ред од изутринава, пренесуваат локалните медиуми.

Загреб повторно се тресе, загребчани вознемирени!

Денес во Загреб околу 16.16 часот бил почувствуван уште еден земјотрес, кој е шестти по ред од изутринава, пренесуваат локалните...

Едмонд Бекири / 22 март, 2020 20:23

Две лица беа затрупани во областа Загреб по земјотресите утрово, објави агенцијата, повикувајќи се на информации од противпожарната станица во Загреб.

ПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ОД ЗАГРЕБ: Породени жени со бебиња избегаа пред болница да бараат помош!

Два моќни земјотреси што утрово го зафатија Загреб предизвикаа голема штета и страв кај граѓаните, а породените жени од болницата...

Перо Милчин / 13:03

Грозно искуство, можевме да се срушиме, рече една од патничките.

ПРЕЖИВЕАЛЕ 45 МИНУТИ ПЕКОЛ НА ЛЕТОТ ОД ЗАГРЕБ ДО СПЛИТ: Авионот се тресеше и пропаѓаше

Подрачјето Каштела го зафати големо невреме со грмежи, поради што два авиони од Загреб не може да слетаат на аеродромот во...

Сара Фемина / 14 декември, 2019 22:03