Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа во Лондон, на 70-тиот самит на НАТО.  Сопругата...

Рејхан Бајрами / 5 декември, 2019 21:12

-Горно маало Волково кога ќе се заврши со канализација? Каде е проширувањето на улицата, каде се тротоарите, каде се градинките, ништо немаме. Горно маало немаме ништо и воопшто не сме задоволни со ништо. Сите кажувате, кога и да дојдете само кажувате, а немате ништо исполнето Од сред село на кај Кучково патот што, е поминете господине да видите по какви улици одиме ние, каде ни учат децата, по какви калови одат децата, подвикнала една од присутните жени.

Жителка на Ѓорче Петров го направи „ПАРТАЛ“ Заев – премиерот ОВА не го очекуваше!

Со бројни изливи на незадоволство на граѓаните од населбата Горно маало во селото Волково во општина Ѓорче Петров заради...

Валерија Петрова / 19:51

Ова во интервју за КУРИР го истакнува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Николоски: Западните политичари се разочарани од Заев и СДСМ

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата,...

Катерина Крстиќ / 3 декември, 2019 21:45

Математиката на Заев вели дека е подобро тој да го преземе нападот и божем тој контролирано да ја отштрафува “бомбата” против него отколку да остави на случајност па некој друг да му ја експлодира во фаца директ.

КАРАКАМИШЕВА: На Македонија и треба НОВА, неискомпромитирана ПОЛИТИЧКА КРВ

Се знае дека игра големата мечка пред вратата на Заев и неговите пајташи кога токму тој решава од нигде никаде да го активира...

Сара Фемина / 2 декември, 2019 19:17

Анѓушев, откако го дуплираше богатството и профитот на своите фирми преку функцијата уште сега најавува дека во јануари ја напушта владата.

ЛАТАС: Паниката на ЗАЕВ е голема – УШТЕ ПО ЕДНА ПИЈАЧКА, ПА ФАЈРОНТ

И бизнисот со марихуана пропадна. Фамилијата и чираците вложиле 3,5 милиони евра, а заработиле само 330.000. Просто, да не веруваш,...

Рејхан Бајрами / 1 декември, 2019 22:47

Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале имотите на судиите, абе криминалци да...

Рејхан Бајрами / 16:10

Според македонскиот Централен регистар, Предраг Колувија има сопствеништво во три фирми во Македонија. Една од нив е „Бул-билдинг“ од Струмица, компанија која има дозвола од владата за одгледување на канабис за медицински цели.

Бизнис-партнерот на Заеви: Газда на македонски фирми за канабис, уапсен за нелегално одгледување марихуана во Србија

Српскиот „крал“ на органската храна, Предраг Колувија, кој од неодамна влезе во бизнисот со одгледување марихуана за медицински...

Валерија Петрова / 29 ноември, 2019 9:05

Премиерот рече дека прифаќа ТВ дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и дека тоа може да го реализираат во секое време и колку пати што е потребно.

ЗАЕВ УВЕРЕН ДО КОСКА : На изборите во април ќе победиме со разлика од 60.000 до 120.000 илјади гласови

На следните избори јас ќе бидам кандидат за премиер, во последните две години донесовме историски одлуки за нашата држава...

Сара Фемина / 28 ноември, 2019 20:52