Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година.

Почна судењето за „Монструм“, СЈО го презеде случајот

Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство. Во судницата...

admin@magazin / 16 мај, 2018 13:21