Заев кажа доколку се утврдат евентуални грешки од човечки фактор, тогаш надлежни се органите кои го истражуваат случајот.

ЗАЕВ НЕ ГИ ПРИФАТИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И НЕГОВИОТ ЗАМЕНИК ХАСАНИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО

Премиерот Зоран Заев не ги прифати оставките на министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот Илир Хасани за...

Перо Милчин / 5 октомври, 2021 17:54

Тој рече дека приоритет им се заложбите за држава без кал, со здрава животна средина и чист воздух.

Заев: Мицкоски ветува нова иднина, а заглавен е во минатото

Заев вчера вечер пред тетовчани вети дека Попова Шапка ќе стане најмодерната скијачка дестинација по сите европски стандарди...

Рејхан Бајрами / 4 октомври, 2021 6:36

На настанот во атарот на село Теново, во Општина Брвеница, премиерот Заев, придружуван од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и од директорката на ЈП „Национални шуми“ Јулиана Николова, истакна дека со почетокот на поволните временски и сезонски услови започнаа активностите за успешна реализација на оваа програма.

Заев и Хоџа: Со акцијата за пошумување ги обновуваме зелените површини за здрава животна средина

Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска учествуваше во засадувањето со садници како дел од вонредната програма на Јавното...

Рејхан Бајрами / 3 октомври, 2021 14:05

Според него, треба да направиме дополнителна рационализација на администрацијата.

3aeв: Ако сакате швајцарски плати, треба да работите повеќе и ефикасно

Предлог решението кое предвидува скратено работно време на јавната администрација во петок, е ставено на ЕНЕР. Допрва ќе...

Перо Милчин / 2 октомври, 2021 8:30

Процесот на попишување кој почна на 5 септември заврши вчера во 20:00 часот.

Заев: Тие што одбиваат да се попишат треба да бидат санкционирани

Луѓето кој одбиваат да се попишат треба да бидат санкционирани, изјави вчера премиерот Зоран Заев. Одговарајќи на новинарско...

Сара Фемина / 1 октомври, 2021 17:30

Премиерот Заев на настанот, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и градоначалникот на Општина Ресен Живко Гошаревски, посака бериќетна берба и да им донесе радости и задоволство од вложениот труд на овоштарите во текот на целата година!

Заев на „Преспански Јаболкобер 2021”: Ние знаеме да го цениме и вреднуваме трудот на овоштарите

Претседателот на Владата Зоран Заев вчера во Ресен го означи стартот на манифестацијата „Преспански Јаболкобер 2021” со...

Сара Фемина / 28 септември, 2021 4:51

Како што истакна тој, на овој начин тие станаа партнер во овој процес за да може државата, јавните институции, локалната власт и бизнис заедницата врз основа на добиените податоци да обезбедат подобар живот за сите граѓани на Македонија.

Заев со семејството ја исполнија граѓанската должност и законска обврска кон Пописот 2021

Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со своето семејство во својот дом во Струмица, ја исполни граѓанската должност...

Рејхан Бајрами / 26 септември, 2021 12:08

Еден од нив е Охридскиот мировен договор, кој е целосно имплементиран и е модел, кој покажува дека со малцинските прашања најдобро може да се справиме со зајакнување на локалната самоуправа.

Заев за виенски „Стандард“: ЕУ треба да го забрза процесот на донесување одлуки

„Понекогаш членките на ЕУ ја забораваат причината зошто работиме заедно, а тоа е затоа што сме заемно корисни. ЕУ е најдобриот...

Перо Милчин / 25 септември, 2021 15:48