„Според извештаите на медиумите, Иран може да планира атентат или друг напад врз САД, како одмазда за атентатот врз терористичкиот водач Сулејман, напиша Трамп на Твитер.

ТРАМП СЕ ЗАКАНИ: Ќе одговориме 1000 пати посилно на секој напад од Иран!

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите држави „ќе одговорат 1000 пати посилно“ на секој напад од...

Рејхан Бајрами / 15 септември, 2020 12:14

Професорот Ванчо Ѓоргиев, член на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовани прашања, во вчерашното гостување на 1ТВ откри дека уште на првата средба на комисијата минатата година, од бугарската страна им се заканиле дека доколку не прифатат дека Гоце Делчев е Бугарин, тогаш ќе има вето за Македонија.

Бугарите уште лани за заканиле: Ако не се прифати дека Гоце Делчев е Бугарин, вето за Македонија

Растат тензиите меѓу Македонија и Бугарија на темата Гоце Делчев. Бугарската страна изјавува дека Делчев е нивен револионер,...

Весна Петровска / 22 јуни, 2019 12:30

Сега Кировска се грижи за библиотеката четири часа и зема половина плата. Вели дека притисокот врз и понатаму продолжил од раководството преку разни начини.

Учи Албански или „МАРШ„ од работа – професорка под закани да учи албански или да си оди од работа!

Професорката Божана Кировска од средното текстилно училиште „Ѓоце Стојчевски Амбарче“ од Тетово, обвинува за мобинг од...

Перо Милчин / 23 март, 2019 16:14

Ние не чуствуваме закана, но Скопје е за нас 20 минутна работа. Доколку војниците од тенковксата единица одлучат да ја преминат границата, ќе стигнат од другата страна на Скопје за 20 минути

Каменос: Нашите тенкови ќе го прегазат „Скопје„ за 20 минути!

Поранешниот министер за одбрана кој поради наводно несогласувањето со преспанскиот договор си поднесе оставка, во гостување...

Македонка Димкин / 21 февруари, 2019 12:40

Тој најави и тужба за сите политичари и медиуми кои направиле штета на името на партијата, и ако во наредните 24 не се извинат за тоа што го изјавиле ќе мора да се покрене правна постапка.

Османи најави тужба: “Или извинете се за 24 часа или тужба за медиуми и политичари”

Вицепремиерот Бујар Османи денеска најави дека за сите политичари, политички партии и медиуми кои вчера ја замешаа ДУИ во...

Рејхан Бајрами / 29 јануари, 2019 19:48

На пријава на пратениците, кои откога се решиле да гласаат спротивно на уставот за уставни измени, сега се плашат од народот, полицијата е на терен.

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Полицијата на терен на повик од Елизабета Канческа Милевска!

Денес, пред 15 минути, до нашата редакција пристигна трогателна порака во која што фејсбук корисник стравува дека ке биде...

Рејхан Бајрами / 21 октомври, 2018 15:27

Трамп во ОН: Како претседател на САД секогаш ќе ја ставам Америка на прво место. Исто како што и вие, како шефови на своите земји, секогаш ќе ги ставате своите земји на прво место.

Директна закана од асистент помошник државен секретар на САД кон Мицкоски!

Американскиот помошник-државен секретар, Вес Мичел, со притисок до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, каде што наводно...

Едмонд Бекири / 17 октомври, 2018 0:01