Преку неговиот брат, Ел Чека до весникот Лајм испратив Вибер разговор, за кој вели дека го остварил со поглаварот на ИВЗ.

Ел Чека открива: Сулејман Реџепи ми се закани по живот

Шоќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, за весникот Лајм вели дека од поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, добил закани по живот. Преку...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 19:55

-Директни закани немав од сегашните осомничени, но имав некои непријатни разговори со тие луѓе.

ГЕРОСКИ: Имав голем притисок од Кирацовски, ВРЗ МЕНЕ СЕ ВРШЕШЕ ФИЗИЧКО СЛЕДЕЊЕ од личност која не е позната за јавноста!

Новинарот Бранко Героски во гостувањето во „Што не е јасно“ на телевизија Алфа откри дека дека врз него се вршело физичко...

Сара Фемина / 5 ноември, 2019 23:02

Ништо јас не сум наплатил ни од Орце Камчев, ни од било кој друг. Видовме ние кој рекетирал и кој наплаќал, со чија политичка поддршка.

Героски обвинет дека купил апартмани на Халкидики и Банско: Го повикувам Заев да го прибере органот на пропагандата на СДСМ

Наводите на другарчето на Зоран Заев дека оваа година сум се „подновил“ со „апартмани во Халкидики и Банско“ се целосни...

Сара Фемина / 20 септември, 2019 13:12

Митовски во изјавата пред обвинителствoто посочи дека Јовевски треба да истpaжи дали во Македонија, некој повторно прислушкува.

Митовски и Момировски го РАСПАРЧИЈА ЗАЕВ: ПРЕМИЕРОТ ЗАПЛЕТКАН ВО ПАЈАЖИНАТА НА “РЕКЕТ”

Во вечерашното гостување во вестите на телевизија Алфа, главниот и одговрен уредник на Инфомакс, Александар Митовски на...

Рејхан Бајрами / 24 август, 2019 23:16

Но, се повеќе од сигурен сум дека работата не е за смеење, туку е за плaaчење! И ми се чини дека никој веќе не е во состојба да завладее со настаните и стави крај на недовeeтното однесување.

СТОИЛКОВИЌ: Работава не е за смеење, туку е за плaчење – ГДЕ СУ ПАРЕ БРЕ?

-Гледам се смеете на ЗЗ и на сето она што скоро секој ден, понекогаш во повеќе наврати дневно се повторува, сервирани скандали...

Перо Милчин / 22:58

Според мене, се работи за класична закана и притисок врз медиумите и другите колеги новинари да не се осудуваат да објават информации, кои тие би ги имале поврзани со власта и аферата „Рекет“, нагласува тој.

Митовски од ИНФОМАКС: “Класична закана и притисок од ЗАЕВ да не се објават информации за Рекет”

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс...

Рејхан Бајрами / 17:11

Ќе бидам искрен и ќе ви кажам дека многу ми е жал што Заев влезе во ваков филм.

“Вечерва после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови и приврзаници на премиерот”

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка –на овој начин новинарот Бранко Героски ја оцени вчерашната изјава на премиерот...

Рејхан Бајрами / 14 август, 2019 2:10

Како што сведочат очевидци на настанот, крв на рацете било забележано и кај мајката на Блерим, која се втурнала да го одбрани нејзиниот син од нападот на Исмет Гури. На местото на инцидентот интервенирала полицијата, а нападот се случил пред пристугнување на репортерските екипи.

Ахмети ја допре мојата внука: Ел Чека му се закани на лидерот на ДУИ

Братот на Ел Чека, Блерим Амети денеска е нападнат од страна на Исмет Гури, посведочи мајката на нападнатиот. Нападот се случил...

Валерија Петрова / 26 јули, 2019 22:15