М.Р. (31) дека таа и нејзината мајка К.Р.(62) по претходна расправија биле физички нападнати од нејзиниот татко С.Р.(64) при што и биле нанесени телесни повреди.

ЧУЛЕВ: Уапсен таткото на Моника Ристеска кој брутално ја претепа својата ќерка!

Во однос на фотографиите објавени на социјалните мрежи на кои се гледа лице со повреди на главата, ја информирам јавноста...

Стојче Бушин / 27 мај, 2020 9:38

Тој се заблагодари на полициските службеници и на сите вработени во Министерството за внатрешни работи за професионалниот и одговорниот пристап во обезбедување на здравствената сигурност на граѓаните.

ЧУЛЕВ: Благодарност до граѓаните за високото ниво на одговорност и свесност кои ги покажаа во изминатиот период!

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето...

Стојче Бушин / 26 мај, 2020 19:57

Министерот пред малку објави дека секој работен ден, од понеделник до петок ќе биде дозволено движењето на граѓаните од 05:00 часот наутро до 19:00 часот.

НАЈНОВА ВЕСТ: Владата на вонредна седница донесе ВАЖНИ ОДЛУКИ!

Штотуку донесовме важни одлуки на седница на Влада. Почнувајќи од утре, четврток, 23 април, се намалуваат рестрикциите на движењето,...

Стојче Бушин / 22 април, 2020 16:19

Швеѓаните сè уште не воведоа вонредна состојба и пристапуваат кон проблемот прилично опуштено и несериозено.

Во Шведска има 30 мртви, а кафиќите и училиштата работат: Нема ни полициски час, вели познат фудбалер!

Иако се чини дека сите држави решија да одговорат на ист начин на борбата против коронавирусот, односно во обид да го минимизираат...

Рејхан Бајрами / 24 март, 2020 14:57

Вонредна состојба се прогласува за 30 дена, а доколку не помине опасноста таа се продолжува секои наредни 30 дена од страна на претседателот на Републиката, рече Каракамишева.

КАРАКАМИШЕВА: Што е разликата меѓу кризна и вонредна состојба?

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева на Социјалните мрежи објасни што е разликата помеѓу вонредна и кризна ситуација...

Перо Милчин / 18 март, 2020 15:20

ВМРО ДПМНЕ ќе протестира денеска од пред ЈО па се до Врховниот суд!

НАЈЧЕВСКА: Исфрустрирани индивидуи сакаат да бидат водичи на маршеви и бели коњи-Дајте нормални луѓе во државава

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира за, како што велат, заробените судски органи од мафијата предводена од Зоран Заев. Лидерот...

Стојче Бушин / 25 февруари, 2020 9:21

Грешка во говорењето, а не во процедурата. Вака спикерот Талат Џафери ја објаснува забуната при донесувањето на Законот за Советот на јавни обвинители.

ЏАФЕРИ: Не е крај на светот дека згрешив – во три години и јас имам право за згрешам

Џафери е дециден дека иако од собрансиката говорница најави двојно гласање за законот кое потоа не се случи, процедурата...

Рејхан Бајрами / 18 февруари, 2020 6:55

Ова е денот за кој се обврзав пред моите соработници, пред партијата кон која три години тие истите водат прогон. Пред народот кон кој сакаат да го избришат.

МИЦКОСКИ: Ова се три години на свиткана кичма, сменето име, избришан идентитет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека денес има две вести важни за Македонија....

Мате Парлоф / 16 февруари, 2020 19:29