Повеќе од 800 лица се повредени, а се стравува дека многумина останале под урнатините.

Најмалку 26 загинати во земјотресот во Турција,трае потрагата по преживеани(ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала вчера ги погоди Турција и Грција. Според Си-Ен-Ен, најмалку 26 лица...

Рејхан Бајрами / 31 октомври, 2020 9:30