Целта заплашување

Возилото на директорот на „Идризово“ е седмо кое е опожарено: има сомнежи дека нарачките се од затвореници, но сторителите неоткриени

Повеќе од една година, автомобилите на вработени и раководни лица во затворот „Идризово“ се мета на неоткриени пиромани. Заедничко...

Калина Мартинска / 15 мај, 2024 16:22

Затвореникот Зулќуфли Нуредини од селото Батинци, познат во скопското подземје како Мали Репки

Мали Репки од Батинци избегал од Идризово, бил причина за голема тепачка во затворот во Штип

Со лисици на рацете завршија 17 припадници на затворската полиција во Идризово по денешната акција на Одделот за сузбивање...

Калина Мартинска / 15 април, 2024 16:11

Тој додава дека затворениците некаде спијат по двајца во еден кревет, додека пак хигиената е на катастрофално ниво.

ЗАТВОРИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИ, ПО ДВАЈЦА СПИЈАТ ВО КРЕВЕТ Зибери вели дека хигиената е катастрофа

Народниот правобранител Насер Зибери вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека 80 отсто од затворите низ...

Едмонд Бекири / 4 ноември, 2022 6:43

Мијалков предходно го промени своето жителство од Скопје со Струга заради подобрите услови од истражниот затвор Скопје во населбата Шуто Оризари.

Сашо Мијалков се пријавил во затворот во Струга

Сашо Мијалков се пријавил во затворот во Струга! Според информациите на Телма, екс директорот на УБК Сашо Мијалков ја испочитувал...

Перо Милчин / 22 август, 2022 16:43

„Сѐ уште е на клиника. Сѐ уште има испитувања. Малку е подобрена состојбата. Се надевам ќе биде подобро. Чекам писмено од докторите да добијам за да видиме точна дијагноза“, вели адвокатот Трајковски за „А1он“

Зеќири половина месец се лекува на Инфективна, адвокатот: Здравјето му е сериозно нарушено

Половина месец траат испитувањата и лекувањето на ексгенералниот секретар Мухамед Зеќири на скопската Инфективна клиника. Тој...

Мате Парлоф / 22 јуни, 2022 15:48