Претходно полицијата го барала во неговиот дом, но не го нашла, а според адвокатот Насер Рауфи, тој во тој момент бил во џамија. Исмаиловиќ денеска незабележан го напушти Кривичниот суд откако беше побаран притворот.

Фатен Агим Исмаиловиќ, обвинетиот за Монструм

Агим  Исмаиловиќ кој се бараше за случајот „Монструм“ за кого денеска обвинителството побара притвор, е пронајден во...

Рејхан Бајрами / 13 ноември, 2020 16:45

Специјалното обвинителство на Косово синоќа соопшти дека Хашим Тачи, Кадри Весели, Реџеп Сељими и Јакуп Красниќи од синоќа се ставени во притвор на специјализираните совети на Косово во судот во Хаг.

ХАОС ВО КОСОВО: Еулекс упадна во куќата на Хашим Тачи

Припадници на Еулекс вршат претрес во куќата на поранешниот претседател на Косово, Хашим Тачи, јавуваат приштинските медиуми. Специјалното...

Рејхан Бајрами / 6 ноември, 2020 9:53

Ангелов беше осуден на четири години затвор од Основниот суд Скопје еден.

„ТЕРОРИСТОТ“ ЈА ОДЛЕЖА КАЗНАТА: Од затвор излегува чичко Панче што ја искуба Шекеринска

Откако си ја одлежа казната денеска од затвор излегува Панче Ангелов, еден од првите македонски патриоти што како „терористи“...

Рејхан Бајрами / 31 октомври, 2020 8:19

Оваа струшка институција, како што е наведено во Законот за извршување санкции, е казнено-поправен дом од отворен вид.

КИЧЕЕЦ ВЛЕЗЕ ЗАД РЕШЕТКИ: Примен во затворот во Струга

Зоран Милески-Кичеец утрово влегол во Казнено-поправниот дом (КПД) во Струга да ја издржи правосилната затворска казна од...

Перо Милчин / 26 октомври, 2020 12:42

Судија за извршување санкции одлучи дванаесети октомври, денеска, да биде неговиот термин за сам да се јави во затворското оделение во Шутка. Ова беше одлучено откако Апелација ја потврди неговата казна затвор.

КИЧЕЕЦ ЗА ТВ 24: ЌЕ СЕ ПРИЈАВАМ ДЕНЕСКА ДА СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА

Зоран Милески – Кичеец денеска треба да се пријави во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари“ за да ја отслужи тригодишната...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 12:44

Поради тоа, кога ќе биде во движење, дали на задолжителната прошетка, на лекар, или додека е работно ангажирана, таа постојано ќе биде во придружба на службено лице, изјави за „Фокус“ директорот на Идризово, Александар Донев.

ЈАНКУЛОСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ИДРИЗОВО: Таа ќе биде ангажирана и за сега се држи добро, нејзиниот сопруг откри ДЕТАЛИ!

Поранешната министерка за внатрешни работи и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска, веќе неколку недели е во...

Стојче Бушин / 11 октомври, 2020 13:29

Донев вели дека согласно протоколите за прием, но и за коронавирус, Јанкулоска ќе биде најмалку 15 дена во карантинско одделение.

ПРВА ФОТОГРАФИЈА НА ЈАНКУЛОВСКА ВО ИДРИЗОВО: Со лисици и заштитна маска влезе во затворот на издржување на затворската казна

Екс министерската за внатрешни работи Гордана Јанкулоска вчера попладне беше спроведена во затворот Идризово, потврди...

Стојче Бушин / 29 септември, 2020 6:37

Од Кривичниот суд за „Фокус“ потврдија дека доцна попладнево им стигнала пресудата од Врховен суд и бидејќи претходно веќе имало издаден упатен акт за затворската казна која не беше реализирана поради нејзиното барање за утврдување на законитоста на првостепената пресуда, одлуката на Врховен за затворската казна е ефективна.

НАЈНОВА ВЕСТ: Јанкулоска спроведена во затворот „Идризово“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска доцна попладнево е обезбедена и е спроведена во затворот...

Стојче Бушин / 28 септември, 2020 18:14