Загинал на 16 октомври 2007 во сообраќајна несреќа во Хрватска. Постхумно бил прогласен за заслужен граѓанин на Македонија. Денот на неговиот погреб, 17 октомври, бил прогласен за Ден на национална жалост.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ, ЅВЕЗДО МАКЕДОНСКА: Да беше жив денес ќе наполнеше 39 години

Денес изминуваат 39 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен тоа...

Сара Фемина / 25 јануари, 2020 0:00

Супер-Марио во Црвена звезда?

ТРАНСВЕР БОМБА НА МАРАКАНА: Дејан Станковиќ го носи Марио Балотели во Црвена Звезда?

Спектакл во најавата – соиграчот на Станковиќ од 2010 година е едно од потенцијалните засилувања на српскиот шампион –...

Рејхан Бајрами / 22 декември, 2019 21:53

Поради овој натпревар, симпатизерот на „црвено-белите“ Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб.

Српската легенда Новак Ѓоковиќ помести тренинг за да ја гледа ЦРВЕНА ЗВЕЗДА!

Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб. Српскиот фудбалски...

Сара Фемина / 27 август, 2019 21:35