Албанската ТВ „Клан“ објави, дека во голема полициска акција 27 од лицата се веќе приведени, и оти е во потрага по останатите 11. Меѓу уапсените има и тројца поранешни градоначалници.

Во Албанија издадени 38 наредби за апсење поради последиците од земјотресот

Потерници за 38 лица издадоа албанските обвинители поради непочитување на прописи при градба на згради. Обвинителите издадоа...

Катерина Крстиќ / 15 јануари, 2020 10:58

Оваа зграда, која е висока 7,2 метри и се простира на површина од 230 квадратни метри, е создадена со помош на оваа футуристичка технологија.

БУМ ВО СВЕТОТ: Кина со помош на 3D принтер изгради зграда висока 7,2 метри (ВИДЕО)

Во градот Хејуан на југот на кинеската провинција Гуангдонг беше испечатена една од најголемите 3Д печатени деловни згради...

admin@magazin / 24 ноември, 2019 18:57