Таа рече дека наредната недела ќе го прослави 65.роденден, шегувајќи се дека секој роденден ја потсетува дека е постара.

Ангела Меркел за прв пат раскажа детали за својата здравствена состојба!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека лично е заинтересирана да биде здрава и рече дека се грижи за своето...

Сара Фемина / 11 јули, 2019 16:50