Убави писанија за Манастирот Св. Јован Бигорски (Manastiri Shen Mbiguri), кој преживеа 1.000 години и „случајно изгоре” во 2009, посебно библиотеката и архивата со историски записи.

ЗЕКОЛИ: Бигорскиот манастир до 1945 г. бил дел од Албанската православна црква

Вчера манасторот Свети Јован Бигорски славеше 1.000 години од постоењето, а поранешниот амбасадор, Арсим Зеколи вели дека манастирот...

Владо Марин / 19 октомври, 2020 6:07

Во случајот на Буазизи стануваше збор за данок од неколку долари.

ЗЕКОЛИ: Лидерската средба на Пендаровски треба да ја носи етикетата на бесмисленост на неделата!

Влетавме во најбурниот час на европските тепачки, искористени како боздогани за меѓусебните им раскусурувања. Европскиот...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 19:32

Причината за недавање датум? Али Ахмети!

ЗЕКОЛИ: Ахмети е човекот ја сруши СФРЈ, ЈНА, 3 претседатели, 8 премиери и Македонија- на ред е ЕУ И НАТО!

Али Ахмети е човекот кој ја сруши СФРЈ, ЈНА, 3 претседатели, 8 премиери, десетици министри, Македонија и Паско Кузман, пишува...

Рејхан Бајрами / 20 октомври, 2019 10:24

Некогаш замислен како решение за балканските тензии, процесот кон ЕУ денес ретерира во точка на спојување помеѓу европските и балканските дегенеративни процеси.

ЗЕКОЛИ: „Ниту на Брисел и Вашингтон не им е гајле какви се реалните состојби во Македонија и Албанија„

Кому му е гајле за реалните состојби? Единствено битно е владите во Скопје и Тирана да добијат предизборно пусулче, а Брисел...

Сара Фемина / 3 октомври, 2019 17:19

Заборавете и голтајте сплачини од ЕУ, САД и другите партнери во злосторство. За барем умот да си го сочувате, пишува Зеколи.

ЗЕКОЛИ: „НЕ Е МРТВО СЈО – Никогаш не ни било живо, таа Зомби имитација на Обвинителство„

Мртва е правдата и секоја шанса дека ќе има санкции за ова злосторничка здружба, тврди политичкиот аналитичар Арсим Зеколи,...

Сара Фемина / 13 септември, 2019 18:49

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи му порача на премиерот да не глуми лудило, бидејќи Палмер е многу јасен.

ЗЕКОЛИ ДО ЗАЕВ: “Премиере, не глуми лудило – АКО НЕ ТИ Е ЈАСНО ЌЕ ТИ РАЗЈАСНИМЕ”

Политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи на социјалните мрежи го коментира интервјуто на Метју Палмер за „Гласот...

Перо Милчин / 6 август, 2019 3:29

Познатиот колумнист и интелектуалец Арсим Зеколи пишува за најновата афера во Владата

Зеколи: Просташтвото на Рашковски и пресуди, Владата е падната !

Познатиот колумнист и интелектуалец Арсим Зеколи во неговата последно објавена колумна “Кој го врати Никола Груевски”...

Узунов Бобан / 4 јули, 2019 14:46

Аналитичарот Арсим Зеколи за смената на Тевдовски од министерското место !

Зеколи: Кај нас успешен минстер е тој што има свои гангстери и проститутки !

Аналитичарот Арсим Зеколи за смената на Драган Тевдовски од министерското место на твитер напиша дека кај нас успешен минситер...

Узунов Бобан / 24 јуни, 2019 12:36